Tek kişilik, hikaye tabanlı video oyunları tarihe mi gömülecek tartışmaları yapılırken, bu tartışmalara çok sert bir yanıt veren God of War için çalışmalar sürüyor. Daha önceden bilgisi verilen fotoğraf modu, yayımlanan ücretsiz bir güncellemeyle, bugün oyuna eklendi. Artık bu oyuna sahip olan PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcıları, diledikleri gibi fotoğraflar çekebilirler. Fotoğraf modunun oyuna eklenmesiyle, geniş bir imkan sunularak, oyuncuların sanatsal anlamda farklı çalışmalar yapmasına imkan sağlanmış oluyor. Oyunun geliştiricisi Santa Monica Studio da, reklam çalışmalarıyla birlikte, oyuna destek vermeyi sürdürdüğünü gösteriyor. Modun kullanımı ve ayarlarıyla ilgili detayları, haberimizde bulabilirsiniz.

God of War için fotoğraf modu getiren güncelleme yayımlandı

Santa Monica Studio tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında; fotoğraf modunun, oyunun geliştirme aşamasında, oyuna eklenmesinin düşünülmediği bilgisini alıyoruz. Tüm bunlarla birlikte, geliştirici ekipten, bu mod için bir hayli uğraştıkları ve yapımı için özenli bir çalışma yaptıkları açıklamaları geldi. Tabii geliştirici ekip; oyunun yüksek popülerliği sönmeden, fotoğraf modunu hızlı bir biçimde yetiştirmek için de yoğun çaba harcadı. Nihayetinde, God of War için yayımlanan ve ücretsiz olan son güncellemeyle birlikte, fotoğraf modu oyuna eklenmiş oldu.

God of War oyunundaki tüm karakterlerin ifadelerini değiştirebilirsiniz

Geliştirici ekipten gelen açıklamalarda, fotoğraf modunun; oyunculara bambaşka bir özgürlük deneyimi sunacağı konusunun altı çiziliyor. Oynanış esnasında, oyunun heyecanı ve görüş açısıyla fark edilmeyen detaylara, bu mod sayesinde ulaşılabilecek. Oyunun epik dünyası ve detaylı karakter çizimleri, fotoğraf moduyla daha net anlaşılabilecek. Fotoğraf moduna, oyundaki seçenekler menüsünden ulaşılırken, kontrolcüdeki dokunmatik alana eklenebileceği bilgisi veriliyor. Analog çubuklar, R2 ve L2 tuşlarıyla, görüntü almak için kamera hareket ettirilebilecek. Kare tuşuna basıldığında da fotoğraf modundan çıkılarak, eski haline geri dönülecek.

Ayrıca fotoğraf modunun 5 farklı ayarı olacak. Bunlardan Camera; odak uzunluğunu ve kamera rulosunu ayarlamaya yarayacak. Aperture; alan derinliği ve odak mesafesi ayarlarının, Filters; adından da anlaşılacağı gibi filtrelerin, Border ise kenarlıkların ayarlaması sağlayacak. Son ve en ilgi çekici ayar ise karakterlerle ilgili. Bu ayarla birlikte Kratos, Atreus ve ara sahnelerdeki tüm karakterlerin yüz ifadelerinin değiştirilmesine imkan veriliyor. Bakalım, fotoğraf modunun kullanımıyla birlikte, nasıl ilginç paylaşımlara sahne olunacak?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster