Video oyunları dünyasında büyük ses getiren, oldukça yüksek inceleme puanları alan, yüksek satış rakamları da elde ettiği görülen God of War oyununun reklam kampanyaları, bitecek gibi görünmüyor. Animasyon ekibi Adult Swim tarafından hazırlanan, daha doğrusu hazırlatılan video ile oyunun satış süreci tanıtımlarının devam ettiğini görüyoruz. Satışların iyi gitmesine rağmen, video oyunları dünyasındaki hızlı gündemden düşme olasılığını göz önünde bulunduran Sony, reklam çalışmalarına bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Hatta oyuna dair reklam çalışmalarının ardı arkasının kesilmemesi; tanıtıma, geliştirme sürecinden daha fazla para harcandığı yorumlarına neden oluyor.

Yeni animasyon tarzındaki God of War reklamı, yüzleri gülümsetiyor

Eski nesil, hamur grafikler diye tabir edilen yapıda hazırlanan mizahi videoda, Kratos ve oğlu Atreus, halkın arasına karışıyor, basketbol oynayan çocuklarla vakit geçirmek istiyorlar. Sonrasında da işler farklı bir boyut kazanıyor. Oyuncak şeklindeki baba ve oğlunun bir hayli vahşi tutumlarını, tebessümle seyredebiliyoruz. Kahramanlarımızın basketbol mücadelesi deneyimi, vahşiliklerinden dolayı son bulunca, soluğu PlayStation 4 Pro başında alıyorlar. Tabii ki oynamak istedikleri video oyunu da God of War oluyor. Oyundaki mitolojik Dünya Yılanı’yla karşılaşma sahnelerini görüyoruz.

God of War kahramanların, günümüze uyum sağlama mücadelesi

Videonun devamında, tıpkı basketbol macerasında olduğuna benzer şekilde bir devamlılık görülüyor. Eldeki tek basketbol topunu parçalayan baba ve oğulun bu kez de hedefinde LCD televizyon oluyor. Oyunun mitolojik zamanı ve günümüzün koşullarını mizahi bir dille ele alan reklamın oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunlarla birlikte, giriş kısmında belirttiğimiz üzere, bazı video oyunu takipçilerinden reklam kampanyalarıyla ilgili yorumların geldiğini de belirtelim. Pek çok takipçinin, oyunun reklamlarına harcanan paranın, çok yüksek rakamlara ulaştığı hatırlatmaları yapılıyor.

Elde değerli bir ürün varsa bunu satmak için elden gelenin en fazlasını yapmam gerekir. Sony de böyle yapıyor ve beğeni kazanan ürününün daha büyük kitlelere ulaşması için elinden geleni yapıyor. Oyunun son satış rakamlarının açıklanmadığını ama ilk üç gün satışlarının beklentiyi karşıladığını ekleyelim. God of War bilindiği üzere 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirmişti. Şimdiden adını efsaneler arasına yazdıran bu video oyununu oynamak için bir PlayStation 4 veya PlayStation 4 Pro sahibi olmanız gerektiğini söylemeye gerek yoktur herhalde. Bakalım oyuna dair reklam kampanyaları daha ne kadar sürecek. Bir diğer soruysa oyunun geliştirilme sürecinde ve tanıtım kampanyalarında ne kadar harcandığı açıklanacak mı?

https://www.youtube.com/watch?v=TyrMHAWTK5c

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster