Cyberpunk 2077 oyununun bu derece büyük ilgi görmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesinin, The Witcher 3: Wild Hunt oyununun başarısı olduğu yadsınamaz. Bu oyunu oynayan neredeyse herkes, öylesine büyük bir hayranlık besledi ki, oyunun geliştiricisi CD Projekt Red elinden ne çıksa heyecan duyar olundu. Tabii geliştirici ekibin elindeki iş, heyecanla bekleniyor ama kimse kimseyi kandırmasın, gönüllerde hep bir The Witcher 4 oyunu arzulanmaya devam edecek. Bu konuyla ilgili ilginç bir istek ve fikir de oyundaki ana karakter Geralt’ı seslendiren aktör Doug Cockle tarafından geldi. Ünlü ses sanatçısının gönlünde, Ciri’nin ana karakter rolünü üstleneceği bir The Witcher 4 oyunu var. Bakalım Doug Cockle, konuyla ilgili neler söylemiş?

The Witcher 4

Hayallerde, Ciri odaklı bir The Witcher 4 oyunu var

Gamereactor ekibi; 28 Ağustos 2018 tarihinde Nintendo Switch platformu için çıkışını gerçekleştirecek olan RPG türündeki Victor Vran: Overkill Edition oyunundaki göreviyle ilgili, Doug Cockle ile bir röportaj gerçekleştirdi. Aynı zamanda The Witcher 3: Wild Hunt oyunundaki ana karakter Geralt’ın seslendirmesini yapan aktör Doug Cockle’a yöneltilen sorulardan bir tanesi de yine The Witcher serisiyle ilgiliydi. Son olarak Soul Calibur VI oyunu için Geralt karakterini seslendiren aktöre, bir daha aynı karakteri ne zaman seslendirebileceği soruldu. Verilen yanıt ise Geralt’dan çok Ciri karakterinin ön plana çıktığı bir yapımın hayalini içeriyordu.

Yaptığı açıklamalarda The Witcher 4 gibi bir yapımla ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını belirten Doug Cockle; gelecekte, CD Projekt Red ekibinin, efsanevi seriye dair bir devam oyunu geliştireceğine inandığını ifade etti. Eğer geliştirici ekibin yerinde olsaydım, kesinlikle The Witcher 4 oyununu yapardım, diyen Doug Cockle; yine kendisine kalsa, yeni oyunda Ciri karakterine odaklanacağını söylerken, diğer dünyalara yapılacak ziyaretlerle ilgili fikirlerini de söyledi. Ünlü aktöre göre, eğer yeni bir The Witcher 4 oyunu yapılacaksa; Ciri karakteri başrolde olmalı, Cyberpunk 2077 evreni dahil, diğer dünyalar ziyaret edebilmeli.

Kendi fikirleri kapsamında geliştirilecek bir The Witcher 4 oyununun harika olacağını da sözlerine ekleyen Doug Cockle; sarf ettiği düşüncelerle hayallerinin ötesine geçemese bile, serinin hayranlarını yeniden heyecanlandırmayı başarıyor. Tabii bu düşüncelerin ne kadar ciddiye alınacağını bilmiyoruz ama bizler de günün birinde, bir The Witcher 4 oyununun geliştirileceğini umut ediyoruz. Bakalım Cyberpunk 2077 oyununun çıkışından sonra, CD Projekt Red ekibi nasıl bir yol haritası izleyecek?

Etiketler: