Sizlerin karşısına daha önce, “8 sene sonra Heavy Rain” isimli yazım ile çıkmıştım. Çünkü Heavy Rain çıktıktan 8 sene sonra oyunu ilk kez oynama imkanı bulmuştum ve deneyimlerimi de sizlerle paylaşmak istemiştim. Şimdi ise benzer bir şeyi The Witcher 3: Wild Hunt için yapıyorum. Çünkü 3 sene ardından ilk defa değil, tekrar bu video oyununu oynamaya başladım ve sizlere söylemek istediğim birkaç cümle bulunuyor.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt, eskiden pek de güzel bir deneyim sunmuyordu

The Witcher 3: Wild Hunt oyununu ilk çıktığı zaman PlayStation 4 konsolum için almıştım. Daha doğrusu, inceleme için bana gönderilmişti. The Witcher serisinin ne kadar iyi olduğunu biliyordum, bu oyunu da merakla bekliyordum ama konsol üzerinde bu oyun beni ciddi anlamda yüz üstü bırakmıştı. Çünkü öncelikle oyunun kontrolleri çok kötü idi, kontrollere alıştığınız zaman da performans sizin canınızı sıkıyordu. Bu yüzden inceleme yazımı bitirdikten sonra bu video oyununun yüzüne de tekrar bakmamıştım.

PlayStation 4 sahibi iken bir kez daha oyunu indirmiştim çünkü oyuna birkaç güncelleme gelmişti, belki sorunlar düzelmiştir diye düşünmüştüm ama hayır, oyunu yine oynamakta zorlanıyordum. Ardından oyuna bir kez daha şans vermiştim. Bu sefer PlayStation 4 Pro konsolumu satın aldığım zaman idi. Sonucu tahmin edebilir misiniz? The Witcher 3: Wild Hunt oyununa PlayStation 4 Pro güncellemesi gelmediği için sonuç yine aynıydı.

Geçtiğimiz haftalarda ise oyuna bahsettiğim güncelleme geldi ve ben de oyunu indirdim, oynamaya başladım. Bu sefer bırakmaya da niyetim yok çünkü oyun düzelmişti. Evet, oyun çıkışından 3 sene sonra bir konsol üzerinde benim için oynanabilir hale gelmişti. Garip. Bu arada oyunu PlayStation 4 Pro üzerinde Supersampling ayarı açıkken, hız aşırtma ayarı da kapalıyken deneyimlemekteyim.

Genel olarak bu oyundan açıkçası memnun oldum. Sonunda bu oyunu oynayabildiğim için de memnunum ama aynı zamanda da üzgünüm. Çünkü ben, genelde bu tip uzun oyunları çıkışından itibaren oynamak isterdim. Yani, video oyunu sektöründe çalışıyorum. 3 senede The Witcher 3: Wild Hunt hakkında yüzlerce içerik oluşturdum ve oyunun her şeyini öğrendim. Özellikle de sürpriz olarak kalması gereken şeyleri. Bu bir yandan benim keyfimi kaçırıyor ama aynı zamanda da böyle güzel bir video oyununu oynamak güzel hissettiriyor.

Ne olacak bu işin sonu?

Peki, The Witcher 3: Wild Hunt ile ne yapacağım? Oyuna tekrardan, yeni başlamış olsam da oyuna karşı çok da yüksek değilim. Sebebini zaten söyledim ama yine de bu video oyunu, oyunsuz kaldığım zaman bana çok yardımcı olacak. Şu an Forza Horizon 3 ile Sea of Thieves arasında ilerlesem de, mutlaka zaman zaman bu güzel oyuna da vaktimi ayıracağım. Eğer sizler de konsol sahibiyseniz ve benim saydığım sebeplerden ötürü oyunu oynamadıysanız, şimdi tekrardan şans vermek isteyebilirsiniz.