Dünya üzerindeki belki de en başarılı yarış serilerinden olan Forza, iki adet alt seriye sahip. Bunlardan bir tanesi Forza Horizon ve bu serinin yeni oyunu 2018’in sonlarına doğru çıkacak. Diğer alt seri ise Forza Motorsport olarak geçiyor ve bu serinin yeni oyunu henüz ortalıkta yok. Zaten Forza Motorsport 7 da 2017 senesinde çıkmıştı. Peki, Forza Motorsport 8 ne zaman çıkacak? Oyunun geliştirici ekibi olan Turn 10 Studios tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak; Forza Motorsport 8, muhtemelen yeni nesil Xbox konsoluna gelecek.

Forza Motorsport 8

Forza Motorsport 8 oyunundan önce yedinci oyundan bahsedelim

Dilerseniz öncelikle Forza Motorsport 7 oyunundan ve bu oyuna gelecek güncellemelerden bahsedelim. Çünkü bu güncellemeler ile sekizinci oyun arasında bir bağ bulunuyor. Öncelikle, Forza Motorsport 7 için ücretsiz bir içerik güncellemesi duyuruldu. Bu güncelleme ile birlikte oyunun geleceği hakkında yeni bilgiler de ortaya çıktı.

Öncelikle söyleyelim ki, Temmuz 2018 içerisinde bu oyun için Top Gear Car Pack çıkışını gerçekleştirecek. Top Gear Car Pack içerisinde 2018 Mclaren 720S, 2017 Ferrari 812 Superfast, 2018 KTM #22 True Racing X-Bow GT4, 2017 VUHL 05RR, 1958 Alfa Romeo Giulietta Sprint Veloce, 1964 Porsche 904 Carrera GTS ve 2018 Exomotive Exocet Sport V8 XP-5 araçları bulunacak. Eğer bu oyun için satışa sunulmuş olan Car Pass ögesine sahipseniz, bu paket size ücretsiz olarak verilecek.

Temmuz 2018 içerisinde bu oyuna tabii ki ücretsiz arabalar da eklenecek. Bu arabalar 1971 Porsche #23 917/20 ve 2019 Porsche 911 GT3 RS olacak. Evet, oyuncular bir adet eski, bir adet de yeni Porsche arabasına ücretsiz olarak sahip olabilecek. Bunların haricinde, oyunda herkese Stig isimli bir kıyafet verilecek. Oyundaki koleksiyon sistemi de değişecek ve artık standart arabalar, etkinliklerin ardında kilitli olmayacak. Fakat FE ve Unicorn araçları kilitli kalmaya devam edecek.

Tüm bunların haricinde, oyuna gelecek Temmuz 2018 güncellemesi ile birlikte Price Crates içerisinde artık araba bulunmayacak. Tabii oyunun çevrim içi moduna da bazı yenilikler gelecek. Mesela artık lobi sahipleri, yarıştan istediklerini birini atabilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=3dK-p53pgD4

Forza Motorsport 8, bu nesil için muhtemelen geliştirilmiyor

Forza Motorsport 7 oyununun geliştirici ekibi, Temmuz 2018 güncellemesini duyurduğu gibi, oyunun geleceğinden de bahsetmeyi ihmal etmedi. Mesela yapılan açıklamalara göre Forza Horizon 4 oyununa ön sipariş verenlere gelecek bir tarihte, Forza Motorsport 7 içerisinde Formula Drift Car verilecek. Ayrıca oyundaki Drift Suspension mekaniği üzerinde de önemli bir değişiklik yapılacak. Drift Suspension haricinde oyundaki Drift modu için yeni bir puanlama sistemi de gelecek.

Tüm bunların haricinde, oyuna gelebilecek yeni bir Drag modu üzerinde çalışılıyor ve Track Limit özelliği üzerinde de bir yenilik gerçekleşmesi bekleniyor. Tüm bunların haricinde, bahsettiğimiz serinin yedinci oyunundaki Leaderboard kısmı da çok yakında temizlenecek. Tüm bunlar, serinin yedinci oyunu için gelecek planları olarak adlandırılıyor. Çünkü yapılan açıklamalara göre Turn 10 Studios şu an Forza Motorsport 7 için ücretli hiçbir içerik üzerinde çalışmıyor ve herhangi bir Forza Motorsport 8 planı da yok. Ekip, bir süre boyunca Forza Motorsport 7 oyunu için ücretsiz içerik oluşturmayı planlıyor.

Tüm bu açıklamalara bakacak olursak, Forza Motorsport 8 önümüzdeki sene veya ondan sonraki sene Xbox One konsolu için çıkmayacak gibi görünüyor. Bu yüzden de akıllara hemen yeni nesil Xbox konsolu geliyor. Bizim tahminlerimize göre Forza Motorsport 8 isimli video oyunu, yeni nesil Xbox konsolunun çıkış oyunlarından biri olarak duyurulacak. Muhtemelen Forza Horizon 5 oyunu da Forza Motorsport 8 oyunundan 1 veya 2 sene sonra yeni nesil Xbox konsolu için çıkışını gerçekleştirecek.

Etiketler: