Artık beklemekten neredeyse çıldıracağımız Forza Horizon 4, yine IGN First programının konuğu oldu ve bu konukluk sayesinde, oyun içerisinde bulunacak olan Horizon Life modu hakkında yepyeni bilgilere sahip olduk. Eğer bilmiyorsanız şimdiden söyleyelim: Horizon Life modu, temelinde bu oyunun senaryo modu ve bu mod içerisinde bir evimiz olabiliyor, işimiz olabiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyoruz. İşte oyunun geliştirici ekibi şimdi bu konuyu detaylandırdı.

Forza Horizon 4

Horizon Life sayesinde Forza Horizon 4 içerisinde hayatımız olacak

Oyunun kıdemli tasarımcısı Ben Thaker-Fell tarafından yapılan açıklamalara göre Horizon Life modu, oyunu bambaşka bir seviyeye taşıyacak. Çünkü bu mod ile yaz aylarında festivali yaşamanın üzerine bir de kendi hayatınızı yaşamak eklenecek. Bu mod sayesinde oyunda sadece araba almayacağız. Başka aktiviteler de olacak oyunda. Mesela kendi evimizi satın alacağız ve işler yapabileceğiz. Bu işler de sadece yarış yapmak olmayacak. Bazen taksi süreceğiz, bazen de gösteri arabaları ile gösteri yapacağız.

Yapılan açıklamaların devamına göre oyunun içerisinde görebileceğimiz diğer oyuncular ile etkileşime geçebileceğiz ve onlarla konuşabileceğiz. Tabii diğer oyuncular hiçbir zaman bizim oyunumuzu bozamayacak. Mesela bizler bir drift alanında puan kazanmaya çalışırken, bir oyuncu gelip bize çarpamayacak; bizler fotoğraf modunu kullanırken başka bir oyuncu gelip, o fotoğrafı çeşitli şekillerle mahvedemeyecek. Oyunun geliştirici ekibi tüm bunları düşündü.

Tüm bunların haricinde oyunun içerisinde bir de Forzathon Live modu olacak. Forzathon Live, saat başı başlayacak ve oyunculara bir noktaya gelmelerini isteyecek. Tabii bu mod opsiyonel olacak. Forzathon Live bildirimini gördükten sonra mecburen oraya gitmek zorunda olmayacaksınız. Giden oyuncular için ise bir grup etkinliği başlayacak. Oyuncular, bu etkinlikte belirlenen hedefe ulaşmaya çalışacak ve eğer grup olarak bu hedefe ulaşılırsa, ödül verilecek. Forzathon Live içerisinde birincilik veya sonunculuk olmayacak. Her şey grup olarak yapılacak, bireysel puanlar kimseye gösterilmeyecek. Ödüller de herkese eşit olarak verilecek.

Etiketler: