Britanya sınırları içerisinde geçecek olan Forza Horizon 4, tabii ki Forza oyunlarının geleneğini bozmadan en gerçekçi grafikleri oyunculara sunmaya çalışıyor. Bir video oyununda grafik kalitesi yüksek olduğu zaman da yapılması gereken bir başka gelenek bulunuyor. Bu gelenek, oyun görüntüleri ile gerçek hayattan alınan görüntüleri karşılaştırmak tabii ki. IGN ekibi de IGN First programı ile yayımladığı yeni videosunda tam olarak bunu yapıyor. Çünkü IGN ekibi Forza Horizon 4 ile gerçek dünyayı karşılaştırdı.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 ile gerçek dünyayı karşılaştırmak mı?

Sizlerin de haberimizin en altından izleyebileceği bu videoda öncelikle Chesterton Windmill karşımıza çıkıyor. Bu mekanın hem oyun içi, hem de gerçek hayattaki halini görüyoruz ve bu şekilde hem oyununun grafik kalitesini daha iyi anlıyoruz, hem de tasarımların ne kadar detaylı ve başarılı bir şekilde oluşturulduğunu görüyoruz.

Chesterton Windmill sonrasında karşımıza The Scott Monument çıkıyor. Eğer bu mekanın görüntüleri de size yetmezse, IGN ekibi bir de Snowshill Cottage mekanını oyunculara gösteriyor. Ardından da Edinburgh Castle görünüyor ve bu görüntülerden sonra da video sonlandırılıyor. Oyuncular ise bu YouTube videosunun yorumlar kısmında oyunun grafiklerini öve öve bitiremiyor. Yorumlara bakacak olursak; gerçek hayatın grafikleri, oyunun grafiklerinden daha kötü. Bu oyunculara tam olarak da haksızsınız diyemeyiz aslında. Playground Games çok iyi bir iş çıkartmış.

İşte o yayımlanan karşılaştırma videosu

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster