E3 2018 sırasında Forza Horizon 4 oyunu duyuruldu ve bizleri gerçekten mutlu etti. Çünkü serinin dördüncü oyunu, birçok yenilik ve güzellik ile geliyordu. Bu yeniliklerden en önemlisi ise mevsim sistemi idi. Açıklamalara göre oyunun haritası, her hafta değişen mevsimlere ev sahipliği yapacaktı. Bu mevsimler ise tabii ki yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar olacaktı. İşte bugün ise oyunun geliştirici ekibi, mevsimlerden ve çok daha fazlasından bahsetti.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 nasıl başlayacak?

Geliştirici ekipten gelen açıklamalara göre oyunun haritası için Britanya’nın seçilmesinin en büyük sebebi, mevsim sistemi. Çünkü seçilen bölgenin birbirinden benzersiz alanları bulunuyor ve bu alanlar da mevsimler ile başarılı bir şekilde çalışabiliyor. Ayrıca unutmamak gerekiyor ki bu oyunu geliştiren ekip de Birleşik Krallık içerisinde bulunuyor. Playground Games isimli ekip, Forza Horizon 4 üzerinde kendi bölgelerinde çalışmaktan çok memnun olduklarını da söyledi.

Yapılan açıklamaların devamına göre oyunun haritasında İngiltere, Galler ve İskoçya ülkelerinden farklı bölgeler bulunacak. Buna karşılık, bu oyunun haritası ile Forza Horizon 3 oyununun haritası aynı büyüklükte olacak. Açıkçası bu duruma şaşırmadık çünkü Forza Horizon 3 içerisinde ele alınan bölge orijinal olarak çok büyüktü. Britanya ise daha küçük. Bu küçüklüğe rağmen ekibin aynı boyutu korumuş olması ilgi çekici. Ayrıca, haritanın her mevsim ile değiştiğini de unutmamak lazım.

Playground Games, Forza Horizon 4 oyununun nasıl başlayacağından da bahsetti. Açıklamalara göre oyun öncelikle birkaç dakikalık öğretici bölüm bizlere sunacak. Bu bölümde tüm mevsimleri göreceğiz. Ardından tüm mevsimleri deneyimleyebileceğimiz farklı yarışlar da göreceğiz. Bunun da ardından işimiz ve evimiz olacak. Tüm bunlar tamamlandığında ise 70 küsür kişilik sunucuya bırakılacağız. Bu andan itibaren oyunun saati, sunucu ile bağlı olacak. Böylece, oyundaki mevsimler 7 günde 1 kez, herkeste aynı anda değişecek.

Etiketler: