E3 2018 isimli video oyunu etkinliği sırasında resmi olarak duyurulan Forza Horizon 4, her geçen gün yeni bilgiler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdi ise, geçtiğimiz gün yapılan açıklamalara göre oyun içerisinde işimizin olabileceğini öğrenmiş olduk. Ayrıca anlaşılan o ki, oyunda kendimize ait evlerimiz olabilecek ve evler satın alabileceğiz. Dilerseniz oyun hakkında verilen bilgileri, yazımızın devamında toparlayalım.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 içerisinde taksi şoförü bile olabileceğiz

Yapılan açıklamalara göre Forza Horizon 4, içerisinde satın alınabilir binalar bulunduracak. Oyuncular, bu binaları satın alarak yeni özellikler ve yetenekler açabilecek. Ayrıca oyuncular, arabalarını bu binaların park alanına park ederek, Forzavista moduna geçebilecek. Oyunda Edinburgh Castle gibi yapıtlar da satın alınabilecek, önemsiz ve küçük binalar da.

Yapılan açıklamaların devamına göre, oyunda bir iş sahibi de olabileceğiz. Bu işler tabii ki Horizon tarzı olacak. Mesela bu işlerden bir tanesinde, çılgın sürüşler yapacağız çünkü araba temalı bir dergi için içerik gerekecek. Bu işler, renkli karakterler tarafından oyunculara sunulacak ve oyuncular bu işler ile bir taksi şoförü bile olabilecek. Bu taksi işinde, Britanya’nın klasik taksi arabası olan Austin FX4 London Taxi aracını kullanacağız.

Tüm bunların haricinde, oyundaki Horizon Festival sistemi de değişecek çünkü oyunda mevsimler olacak. Orijinal olarak sadece bir yaz etkinliği olan Horizon Festival, Forza Horizon 4 ile daha farklı bir hal alacak ve oyunculara Horizon Life deneyimi sunacak.

Etiketler: