E3 2018 sırasında beklenen yaşandı ve Forza serisinin, hatta Forza Horizon serisinin beklenen oyunu duyuruldu. Evet, Microsoft ve Playground Games, Forza Horizon 4 oyununu duyurdu ve bu duyuru, piyasadaki diğer yarış tipindeki oyunlara adeta ders niteliğinde idi. Geliştirici ekipten gelen açıklamalara göre bu video oyunu paylaşımlı bir dünya ile mevsim sistemini içerisinde bulunduracak. Bu sistemler, oyuncuların oynanış şeklini temelinden değiştirecek.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4, ağzımızı açık bıraktı

2 Ekim 2018 tarihinde Xbox One konsol ailesi ve Windows 10 cihazlar için çıkışını gerçekleştirecek olan bu video oyunu, önceki söylentilere göre Asya ülkelerinden birinde değil, Britanya’da geçecek. Britanya, 4 farklı mevsime de ev sahipliği yapacak. Bu mevsimler ile oyunu temelden etkileyecek. Çünkü mevsimlerin değişmesi ile oyun içerisinde yeni etkinlikler belirebilecek, daha önceden ulaşılamayan alanlar, ulaşılabilecek. Mesela, gölün ortasında bir etkinlik var diyelim. Kış gelmeden, o göl donmadan, etkinliğe ulaşmak imkansız olacak.

Forza Horizon 4 oyunu Xbox One X konsolu için 4K ve HDR desteği verecek ama bunlardan daha da önemlisi, oyunda 60 FPS modu bulunacak. Bu şekilde, oyuncular bu güzel oyunu akıcı bir şekilde deneyimleyebilecek. Oyunda 450’den fazla araba bulunacak ve dediğimiz gibi, oyunun dünyası paylaşımlı olacak. Yani, oyun dünyanızda gördüğünüz tüm oyuncular, gerçek olacak. Serinin eski oyunlarındaki gibi bot olmayacak.

Peki, sizler Forza Horizon 4 hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıya oyunun duyuru videosunu bırakacağız ve sizlerden yorumlarınızı isteyeceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=VmQNo8xtcAg

Etiketler: