IGN, IGN First programları ile birlikte, geçtiğimiz haftalarda duyurulan Forza Horizon 4 hakkında yeni bilgiler yayımladı. Yayımlanan yeni program sayesinde oyunun paylaşılabilir dünyası hakkında yeni bilgilerin sahibi olduk. Eğer dilerseniz yayımlanan bu bilgilerin detaylarına, yazımızın devamından sizler de göz atabilirsiniz.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 içerisindeki bu sistem, tahmin edildiği kadar kötü değil

Öncelikle şu durumu hemen açıklayalım. Oyunun dünyasında gerçek oyuncular bulunacak olsa da, yarışa girdiğiniz zaman oyunun eski sistemi olan Drivatar sistemi geri dönecek. Yani, gerçek oyunculara karşı yarışmayacaksınız. Oyuna döndüğünüz zaman ise 72 kişilik sunucuların bir tanesinde kendinize yer bulabileceksiniz.

Peki, Playground Games neden böyle bir şey yapıyor? Videoya bakacak olursak, geliştirici ekip, oyunun dünyasında gerçek oyuncuların bulunmasını daha eğlenceli ve tahmin edilemez buluyor. Tabii bu yüzden oyunun sadece çevrim içi oynandığını düşünebilirsiniz ama hayır. Eğer dilerseniz Forza Horizon 4, internet bağlantısı olmadan da oynanabilecek. Bu durumda Drivatar sistemi de oyunun dünyasına geri dönecektir.

Oyunun paylaşılabilir dünyası, internete bağlantılı olduğunuz zaman size benzersiz bir sistem de bulunacak. Aynı Sea of Thieves içerisinde olduğu gibi, Forza Horizon 4 içerisinde de oyunun sunucularında sürekli olarak gezineceksiniz. Yani, oyunun başında girdiğiniz sunucu, gittiğiniz bölgelere, karşınıza çıkan oyuncu sayısına göre değişebilecek. Eğer gittiğiniz bir bölgede oyuncu bulunmuyorsa, oyun sizi hemen, hiç belli etmeden yeni bir sunucuya taşıyacak. Siz bu  taşımayı fark etmeyeceksiniz bile.

Ayrıca bu oyun içerisinde yine Sea of Thieves içerisinde olduğu gibi hızlı bir konuşma sistemi bulunacak. Yani, tek bir tuşa basarak önceden programlanmış cümleleri kurabileceksiniz ve bu cümleleri de çevrenizdeki oyuncular okuyabilecek. Tabii eğer dilerseniz sesli iletişimi de kullanabileceksiniz.

Peki, bu dünyanın tatsız durumları ne olacak? Playground Games, Forza Horizon 4 ile bu konuda oldukça iddialı. Mesela diğer oyuncular, bizleri rahatsız edemeyecek. Rewind özelliği yine de kullanılabilecek. Daha da ötesi, oyun durdurulabilecek. Eğer internet bağlantınızı kaybederseniz de hiçbir ilerlemeniz silinmeyecek.

Etiketler: