Forza Horizon 4 sadece birkaç ay sonra çıkışını gerçekleştirecek ama Forza Horizon serisi, yeni oyunlarının çıkışı ile birlikte eski oyunlarını yaşlandıran bir seri değil. Günümüzde bile oyuncular Forza Horizon 1 ve Forza Horizon 2 oyunlarını aktif olarak oynayabiliyor. Çünkü her oyunun geçtiği mekan benzersiz ve sunduğu deneyimler de oldukça başarılı. Şimdi ise serinin üçüncü oyunu olan Forza Horizon 3, Xbox Game Pass sistemine gelmeye hazırlanıyor olabilir. Yani, sizler serinin ilk iki oyununda takılıyorsanız hala, üçüncü oyuna sahip olmak tahmin ettiğinizden de ucuz olacak gibi görünüyor.

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3 nasıl gelecek bu sisteme?

Peki, nereden biliyoruz bu oyunun Xbox Game Pass sistemine geleceğini? Çünkü internet alemindeki bazı insanlar Microsoft tarafından bir anket aldı ve bu ankette, Forza Horizon 3 oyununu en çok nasıl oynadıklarını soruyordu ekip. Şıklar arasında ise, “Oyunu Xbox Game Pass üzerinden oynuyorum.” bulunuyordu. Bahsetmiş olduğumuz oyun ise tabii ki henüz bu sistemin abonesi değil ve bu şık, oyunun önümüzdeki haftalarda sisteme ekleneceğini belirtiyor olabilir.

Forza Horizon 4, çıkışı ile birlikte direkt olarak Xbox Game Pass sistemine eklenecek. Bu yüzden serinin üçüncü oyunu da bir an önce sisteme eklenebilir, buna pek şaşırmayız. Eğer gerçekten Xbox ve Microsoft ekibi böyle bir adım atmayı düşünüyorsa, bahsettiğimiz video oyunu Temmuz 2018 veya Ağustos 2018 içerisinde Xbox Game Pass sistemine eklenebilir. Yani, şu sıralar bu oyunu almayı düşünüyorsanız, biraz beklemenizi öneriyoruz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster