Her ay olduğu gibi Microsoft tarafından, Xbox Game Pass abonelik sistemine eklenecek oyunlar, ay başlangıcından önce açıklandı. Aylık ücret ödendiği taktirde, Xbox One ve Windows 10 platformlarında kullanılabilen bu abonelik sistemine eklenecek oyunlarla ilgili bilgileri haberimizin devamında görebilirsiniz. Bu arada listede sanki bazı eksikliklerin olduğunu, E3 2018 sonrasında, sürpriz biçimde yeni birinci parti oyunların kütüphaneye eklenebileceğine dair işaretlerin varlığını belirterek haberimizi devam ettirelim. Büyük sürprizler gelebilir gibi görülüyor.

Haziran 2018 içerisinde, Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek oyunlar açıklandı

İlk önce Microsoft tarafından açıklanan Haziran 2018 oyunlarının isimlerini verelim. Sonrasında da sürprizler geleceğine dair şüphelenmemize neden olan sebepleri sıralayalım. 1 Haziran 2018 itibariyle; MotoGP 17, Mega Man Legacy Collection 2, The Technomancer, Wasteland 2: Director’s Cut, Disneyland Adventures isimli video oyunları, Xbox Game Pass abonelik sistemi kütüphanesine eklenecekler. Ayrıca verilen bilgiler doğrultusunda Next Up Hero oyununun da Haziran 2018 içerisinde sistem kütüphanesine dahil edileceğini öğreniyoruz. Yeni olmasalar bile farklı oyun türlerinde, kendi alanda başarılı olan bu yapımları denememiş olan oyuncular, abonelikleri dahilinde denemek isteyeceklerdir.

Xbox Game Pass sürprizleri E3 2018 sonrasında gelebilir mi?

Burada ilgi çekici kısma gelirsek; kesin bir durum olmamakla birlikte, biraz heyecanlanmamıza neden olan boşluklar görüyoruz açıkçası. Hem kütüphaneye eklenecek oyunların sayısında hem de açıklamaların devamına baktığımızda, sanki bir şeylerin gizlendiği izlenimine varıyoruz. Normalde ay içerisinde 8 civarında oyunun Xbox Game Pass kütüphanesine eklendiğini görürken, bu sayı şu anki bilgilere bakıldığında 6 ile sınırlı kalıyor. Ayrıca açıklama kısmında; yakında çıkışını gerçekleştirecek daha muhteşem oyunların duyurularını bekleyin, gibi bir ibarenin bulunduğunu da ekleyelim.

Eldeki tüm bu verilerin üzerine bir de E3 2018 gerçeğini eklememiz gerekiyor. Haziran ayı içerisinde gerçekleşecek E3 2018 Xbox etkinlikleri sırasında, aynı ay içerisinde çıkışını gerçekleştirecek birinci parti oyunlar duyurulur mu, diye sormadan edemiyoruz. İhtimaller de kısa süre içerisinde çıkışını gerçekleştirecek sürpriz oyunların varlığını işaret ediyor. Bilindiği üzere Microsoft; yeni çıkacak olan tüm Xbox One ve Windows 10 platformu birinci parti video oyunlarını, çıkış tarihi ile aynı günde Xbox One kütüphanesine ekleyeceğini bildirmişti. Bakalım tahminlerimiz doğru çıkacak mı?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster