Fortnite oyununda Kış Festivali 2019 başlıyor

Fortnite, yepyeni ve ücretsiz hediyeler ile yeni yılı kutluyor.

Epic Games, 2020 senesini Fortnite ile de kutlamaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Bu şirketten yapılan yeni bir açıklama ile bahsi geçen video oyununda Kış Festivali 2019 başladı bile. Oyun içindeki lobiye girdiğinizde yepyeni kar tanesi sekmesini göreceksiniz. Ona tıkladığınızda ise Kış Festivali Kulübesi’ne gideceksiniz. İşte bu kulübede sizleri yeni yıla özel hediyeler bekliyor olacak. 14 gün boyunca her gün kulübedeki bir hediyeyi açabileceksiniz. Kulübede sadece bu yılki Kış Festivali 2019 etkinliğine özel iki kıyafet, iki planör, iki kazma, iki kaplama, bir ifade ve daha birçok şey yer alıyor efendim.

Fortnite

Fortnite, ücretsiz hediyeler ile yeni yılı kutluyor

Hediye paketi sallayarak içindekini tahmin etme sistemi de bulunan bu etkinlikte; hediyeleri herkes ücretsiz olarak açabilecek. Kulübe ağzına kadar hediyelerle dolu; her gün gelip bir hediye paketini açabileceksiniz. Arada kaçırdığınız gün olursa üzülmeyin; 7 Ocak 2019 tarihine kadar gelip kaçırdığınız günler için hediye açabiliyor olacaksınız. Aynı kulübede şömineye asılmış çoraplardaki sürprizlere bakmayı da unutmayın!

Kış Festivali Kulübesi’ndeki şöminede asılı duran çorabın içi açılmayı bekleyen bir sürü ödülle dolu. Her gün şöminedeki çorabınızın içine bakarak yeni bir görev alabilir ve görevi tamamlayarak ödülleri ve TP’leri kapabilirsiniz. Hediye açmayı unuttuğunuz bir gün olduysa da üzmeyin tatlı canınızı; 7 Ocak 2019 tarihine kadar çorabın içine bakarak sizi bekleyen ödülleri alabileceksiniz.

Yılbaşı sezonunda iyiden iyiye nostaljiye sardıysanız Epic Games ekibin tam da size göre bir haberi var: Kış Festivali süresince bir sürü silahı mahzenden çıkartılacak! 18 Aralık 2019 tarihinde 2 Ocak 2019 tarihine kadar Wick’in Başındaki Ödül, Silah Deposu gibi en sevdiğiniz SSM’ler ve çok daha fazla sürpriz de sizleri bekliyor olacak. Ayrıca, yılbaşı kutlamaları kapsamında Bölge Savaşları da geri geliyor! Yani, Fortnite oyununu oynayan oyuncular, 2019 senesine çok nostaljik bir şekilde elveda diyecek.

Bu etkinliğin başlaması ile oyuna v11.31 şeklinde bir güncelleme de geldi. Bu güncelleme, Battle Royale modunda Savaş Laboratuvarı yeniliğini oyunculara sundu. Bu sistem sayesinde kendi Battle Royale adanıza atlayın ve kuralları siz belirleyin! En sevdiğiniz SSM ganimet havuzları içinden istediğinizi seçin; yeni Bot Bombaları ile çatışma senaryoları belirleyin ve yerçekimi ile düşme hasarı gibi ayarları düzenleyerek kendi modunuzu oluşturun.

Oyun Alanı’nı mı arıyorsunuz? Epic Games, Oyun Alanı’nı Kreatif modunun altına taşıdı. Kreatif için kuyruğa girip, “Oluştur” yerine, “Oyna”yı seçtiğinizde başkalarıyla Kreatif haritalarında oynayacaksınız. DirectX 12 için beta özelliği de geçici olarak devre dışı bırakıldı. Bu sisteme bazı geliştirmeler yapıp 2020’nin başlarında oyuna ekleyecek Epic Games. Dünyayı Kurtar modu ise bu güncelleme ile %50 indirime girdi ve oyuna da Donmuş Saha görevi, Işın Ağacı, Kara Tren Taarruz Tüfeği ve çok daha fazlası eklendi.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir