Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Star Wars evreninden karakterler, Fortnite oyununa geldi

Fortnite oyununa v11.30 güncellemesi ile Bölünmüş Ekran özelliği eklenecek ve İçerik Mağazası da birçok yeniliğe ev sahipliği yapacak.

Daha önce ortaya çıkan ufak söylentilere göre The Game Awards 2019 sırasında Fortnite için büyük bir duyuru yapılacaktı. İşte bu duyuru, etkinlik sırasında gerçekten yapıldı. Yapılan duyuruya göre Star Wars evreninden karakterler, bu video oyununa gelecek. Tabii ki sadece karakterler değil; yeni etkinlikler, kozmetik ögeler ve çok daha fazlası Epic Games ekibinin bu Battle Royale oyununda yer alacak.

Fortnite

Fortnite, Star Wars ile bir kez daha buluşuyor

Yapılan ilk açıklamaya göre J.J. Abrams, Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi filminin daha önce hiç gösterilmemiş bir kesitini 14 Aralık 2019 tarihinde, yani Cumartesi günü, Türkiye saati ile 22.00’da Sessiz Sinema’da özel olarak yayınlayacak. Bu oyun içi etkinliğe katılan herkes ise hızlı ve acımasız bir gemi olan TIE Whisper planörüne ücretsiz sahip olacak. Star Wars markasının ilk etkinliği bu olacak.

Bu etkinliği kutlarken iyice havaya girmek isterseniz yepyeni Star Wars temalı kıyafetler, planörler, kazmalar ve ifadeler içerik mağazasında oyuncuları bekleyecek. 14 Aralık 2019 tarihinde, yani yine Cumartesi günü, Türkiye saati ile 21.30’da kapılar açılacak ve 22.00’da da gösterim başlayacak. Rey, Finn veya başka bir kahraman olarak bu partiye katılabileceksiniz ve eğlenebileceksiniz!

Tüm bu içerikler, Fortnite oyununa v11.30 güncellemesi ile eklenecek. Bu güncelleme oyuna Bölünmüş Ekran özelliğini de ekleyecek. Bu özellik sayesinde aynı PlayStation 4 veya Xbox One konsolu üzerinden bir arkadaşınızla beraber Çiftli veya Ekipli oyun oynayabileceksiniz. Yalnız, Bölünmüş Ekran özelliği şu anda erken erişimde. Bu özellik geliştirilmeye devam edilecek; sizler geri bildirim gönderebileceksiniz.

Güncelleme, mobil cihazları da etkileyecek ve güncelleme ardından mobil cihazınızdan İçerik Mağaza sekmesine erişebileceksiniz, nelerin satıldığını görebileceksiniz. Bu sırada, İçerik Mağazası için günlük hediyeleşme limiti 3’ten 5’e yükseltilmiş olacak. Cephane Göstergesi ise oyun içerisinde değişmiş olacak ve Avlayan ekranından TP ekranına ne zaman geçileceğini seçebileceksiniz.

Dünyayı Kurtar modu da v11.30 güncellemesinden yararlanacak

Fortnite oyununun sadece Battle Royale modu güncellenmeyecek; Dünyayı Kurtar modu da yeni içeriklere merhaba diyecek. Bu içeriklerin başını ise Mutlu Kaçırılmalar isimli yeni bir görev serisi çekecek. Bunun haricinde, artık topladığınız Mavi Kor ögeleri ile sobanızı sıcak tutmalısınız; soba soğuduğunda diğer her şey de sobayla birlikte buz kesiyor.

Coşkulu Jess ise bu moda eklenen yeni karakter olacak. Bu karakterin yeteneği Biraz Daha Kal-AYI-m olacak. Gözcü Silahşör Krampus da oyuna eklenecek ve kendisinin yeteneği de Ver Kömürü olacak. Yılbaşı Ordusunun Tatlı Askeri de yeni bir karakter olacak ve o karakter ile birlikte Tehlikeli Kurabiye silahı da oyundaki yerini alacak. Kağıt Uçak, Kartopu Atar, Kış Laması, General’in Eğitim Kampı, Clip’in Köşesi de bu modun yeni içerikleri olacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir