FIFA 21 oyununun ve Frostbite motorunun kaynak kodları çalındı

Bu sırada EA, The Sims 4 için yeni bir genişletme paketi duyurdu ve Battlefield 2042 hakkında önemli bir detay paylaştı.

2021 senesinin başlarında CD Projekt RED şirketinin başına gelmiş olan hırsızlık olayı, şimdi de EA cephesi için tekrarlandı. Bu şirketin onayladığı bilgilere göre bilgisayar korsanları, FIFA 21 oyununun ve Frostbite motorunun kaynak kodlarını çaldı. Bu sırada EA, oyuncuların gizliliğini tehlikeye atabilecek hiçbir şeyin yaşanmadığını da belirtti. Yani, bilgileriniz güvende gibi görünüyor. Hırsızlığı yapan bilgisayar korsanları ise 780 GB boyutunda veriye sahip olduklarını ve bunu sattıklarını belirtiyor. EA, şimdi polis ile iş birliği içerisine girmiş durumda ve bu korsanları yakalayıp, çalınan verileri de ortadan kaldırmak istiyor.

FIFA 21

Bu sırada EA, The Sims 4 için yeni bir genişletme paketi de duyurdu. Bu paketin adı Cottage Living ve kendisi şu anda ön sipariş ile satın alınabilir. Oyuncular bir süredir kır evi ve çiftlik temalarına sahip olan bir içerik paketi bekliyordu ve Cottage Living de tam olarak bunu verecek. Oyuncular, bu içerik ile 12 farklı alana sahip olan Henford-on-Bagley bölgesine seyahat edebilecek. Oyuna inekler, lamalar ve tavuklar eklenecek; oyuncular bu hayvanlardan süt ve yumurta gibi malzemeler elde edebilecek. Bu malzemeler ile de yemekler yapılabilecek, yarışmalara katılınabilecek ve çok daha fazlası yapılabilecek.

The Sims 4 ve FIFA 21 haricinde EA şirketinin bir diğer oyunu olan Battlefield 2042 hakkında da önemli bir bilgiye sahip olmayı başardık. Yapılan yeni açıklamalara göre bu oyunun en büyük haritası, 5.9 kilometre kare büyüklüğünde olacak. Yani, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunundaki Vikendi haritası ile aynı boyutta bir savaş alanı karşımıza çıkacak. Tabii ki Battlefield 2042 içerisindeki bu dev harita Battle Royale temelli bir deneyim için kullanılmayacak; oyuncular o haritada Conquest ve Breakthrough gibi oyun modlarını oynayabilecek. Oyunun içerisinde aynı zamanda daha küçük haritalar da yer alacak.