FIFA 20: Volta modunda en iyi takım nasıl kurulur?

Volta futbolunda takım kurma konusunda nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair bazı öneriler sunuyoruz.

EA Sports tarafından geliştirilen ve yayımlanan FIFA serisi, her yıl küçük de olsa bazı yenilikleri bünyesinde barındırıyor.  Serinin bu yılki oyunu olan FIFA 20 oyunundaki en önemli yeniliklerden bir tanesi de Volta futbolunun oyuna dahil edilmesiydi. İnternet sitemizdeki inceleme yazısından bu oyun modu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bizlerse, okumakta olduğunuz inceleme yazısında Volta modunda en iyi takımın nasıl kurulacağına dair bazı ipuçları vermeye çalışacağız.


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20 ile Volta modunda nasıl hareket etmeliyiz

İnternet sitemizdeki FIFA Rehberleri bölümünden Volta modu hakkında farklı bilgilere ve taktiklere erişebileceğinizi en baştan belirtelim. Bu oyun modu için FIFA serisinin geçtiğimiz 3 sene boyunca sunduğu Yolculuk modunun bir benzeri olduğu tanımlamasını yapabiliriz. Yine bir karakteri geliştirmeye çalışıyor, müsabakalara çıktıkça deneyim puanları kazanıyor ve bir hikaye modunun içerisinde ilerleyebiliyoruz.

Yolculuk moduyla Volta modunun arasındaki en büyük farklardan biriyse, birisinde yalnızca tek bir oyuncunun kariyerine odaklanırken diğerinde bir takımı kendimizin yönetmesidir. Tabii, Volta futbolunda, bir nevi sokak ve salon futbolu mücadelelerine giriştiğimiz için yönetmemiz gereken takım da daha mütevazi bir büyüklükte oluyor. Yine de rakiplerimize karşı üstün gelmek adına kendi karakterimizi geliştirirken, bir yandan da takımımıza daha güçlü üyeler eklemenin çabası içerisine giriyoruz.

Rehber başlığımızda gördüğünüz Volta modundaki en iyi takımı nasıl kurarız, şeklindeki sorunun odağını ise oluşturduğumuz karakter oluşturuyor. Bu oyun modunda en güçlü kadroyu oluşturabilmek adına öncelikle kendi karakterimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Kendi kendimizi yedek bırakamayacağımız için takımın diğer değerlerinden öte kendi oluşturduğumuz karaktere odaklanmamız en mantıklı gidiş yolu olacaktır. Diğer takım üyelerini de başarılar kazandıkça görmeye başlayacağız.

Volta futbolundaki takımımız, maçları kazandıkça gelişebiliyor

Bir önceki bölümün sonunda ve hemen üstteki başlıkta göreceğiniz üzere, FIFA 20 oyunuyla hayatımıza giren Volta modunda, takımımızı geliştirmek için bazı başarılar kazanmak gerekiyor. Bir diğer deyişle mikro ödemeyle veya oyunda kazandığımız sanal paralarla, bu oyun modunda takım gelişimine dair bir hamle yapamıyoruz. Müsabakaları kazanmalı ve oyun ilerleyişini kendi çabamızla sağlamalıyız.

Bu ilerleyişi sağlarken, karşımıza Volta modundaki hikaye bölümü çıkıyor. Bu oyun modunun ana ilerleyişini hikaye modu vasıtasıyla gerçekleştirebiliyoruz. Öte yandan, diğer rehber yazılarında da değindiğimiz üzere hikaye bölümlerin bazen ilerleyişimiz durabiliyor. Bunun nedeni, 11’e 11 olarak alışan bazı oyuncuların, minyatür kalede az kişiyle maç yapılan Volta moduna alışamamasından kaynaklanabiliyor.

Böyle durumlarda, hikaye bölümünden çıkarak daha büyük sahalarda veya daha başarılı olunacak müsabaka çeşitlerinin olduğu alanlardaki turnuvalara katılmak olacaktır. Hikaye seçeneği dışındaki maçlar kazanıldığında da her maç sonrasında bir oyuncuyu takıma dahil etme şansıyla karşılaşılır. Oyuna alışıldığı takdirde, hem tekli oyunculu hem de çevrim içi olarak kazanılan maçlar sayesinde bu oyun modundaki en iyi takımı kurmak adına yol kat edilebilir.   

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x