Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

FIFA 20: Volta modu için taktikler ve ipuçları

Volta futbolunda karşılaşacağınız olası aksilikleri nasıl aşacağınız hakkında öneriler sunuyoruz.

Dünyada ve ülkemizde geniş bir hayran kitlesine sahip olan FIFA serisinin, 2020 senesine dair yen büyük yeniliklerinden bir tanesi Volta moduydu. FIFA 20 oyunuyla seriye eklenen bu tabiri yerindeyse sokak futbolu modu, genel oyun mekaniklerine göre biraz farklı bir işleyiş gösteriyor. Normal sahalarda yapılan 11’e 11’lik maçlarda başarılı olan oyuncular bile Volta modunda sıkıntı yaşayabilirler. Bizler de sıkıntı seviyesini en aza indirmek adına sizler için bu rehber yazısını hazırladık.


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20: Volta modundaki takımınızdan ümidinizi kesmeyin

Geçtiğimiz 3 sene boyunca, pek çok FIFA serisi hayranının bileceği üzere bir Yolculuk moduyla farklı bir deneyim yaşamıştık. Henüz oynamayanlar için Volta modunun işleyişinin, Yolculuk moduna oldukça benzediğini söyleyelim. Dilersek yalnızca oluşturduğumuz karakteri, dilersek de tüm takımı kontrol edebildiğimiz bu oyun modunda bir nevi kariyer mücadelesi veriyoruz. Bununla birlikte, maçların tam sahada olmaması ve farklı dinamikler içermesinden ötürü zorlanabiliyoruz.

İnternet sitemizde FIFA 20 oyununa ait bir inceleme yazısı bulabilirsiniz. Bu yazıda Volta moduyla ilgili bilgilerden bahsetmiştik. Burada bazı detaylara yer vermek istiyoruz. Örneğin bu oyun modunun temelini hikaye modu oluştururken, karakterimizi ve takımımızı güçlendirmemiz adına maç yapabileceğimiz ortamlar bulunuyor. Dünyanın dört bir tarafındaki maçlara katılarak, bahsettiğimiz geliştirme unsurlarını tamamlayabilirsiniz.

Bunu söylememizin birincil nedeni: Volta modunun farklı müsabaka türlerine hemen alışılamadığındandır. Üst kısımda belirttiğimiz gibi Volta modunda farklı müsabaka türleri bulunur. Bu müsabakaların bazılarında dar alanda kalecisiz maçlar yaparken, bazılarında biraz daha geniş sahalarda kaleciler eşliğinde oynayabilmemizdir. Ayrıca her bir müsabaka çeşidindeki oyuncu sayıları değişim gösterebilir.

Kendinize en uygun müsabaka çeşidini seçerek ilerleyebilirsiniz

Okumakta olduğunuz rehber yazısı sayesinde, bahsettiğimiz karmaşık durumlar karşısında nasıl ilerlemeniz gerektiğine dair bazı öneriler sunacağız. Bu önerilerden bir tanesi, kendinize uygun olan saha ve maç türünü seçmeniz olacaktır. Oyunun hikayesine başlarken farklı türden birkaç deneme maçına katılırız ve ilk durak olarak Tokyo’ya gideriz. Tokyo’ya geldiğimizde bizlerin karşısına, 3-3 olarak yapılan kalecisiz salon maçları çıkar.

Bu maçlar, normal bir FIFA oyuncusunu ziyadesiyle zorlayabilir. FIFA 20 oyununun diğer oyun modlarında başarılı olan oyuncular bile dar alanda 3-3 takımlarla oynanan maçlarda ne yapacaklarını çözemeyebilirler. Bu belirsizliğin nedeni, oyunun dinamiklerinin oldukça farklılaşması, şutların yönünün seçilme zorunluluğu ve dar alanda hareket etmeniz zorluğu olabilir. Paslaşarak oyun kuran bir FIFA Ultimate Team modu oyuncusu, yalnızca 3 kişinin bulunduğu bir takımda zorluklar çekecektir.

İşte bu gibi durumlarda takılanlar ve karşısındaki rakibi yenmekte güçlük çeken oyuncular için farklı yöntemler uygulanabilir. Örneğin, hikaye modunda ısrarcı olmak yerine bu oyuncular, dünyanın diğer bölgelerindeki farklı kuralları olan turnuvalara katılarak deneyim kazanabilirler. Örneğin; Avrupa’ya geçerek, Roma kentindeki turnuvaya başlandığında, daha geniş bir toprak sahada, fazla sayıda ve kalecili biçimde oynanan müsabakalarda daha fazla varlık gösterilebilecektir.

Oyuncularınızı geliştirin ve takımınızı güçlendirmeye çalışın

Üst kısımda verdiğimiz örneğin farklı çeşitlerini uygulayabilirsiniz. FIFA 20 oyununun Volta modu dışındaki oyun modlarına alıştıysanız ve kendinizi geniş alanda daha rahat hissediyorsanız, belirttiğimiz yolu takip edebilirsiniz. Benzer şekilde, kendinize uygun tarzdaki turnuvalara katılarak deneyiminizi arttırabilirsiniz. Katılacağınız farklı müsabakaları kazandıkça ve fazla sayda maç yaptıkça, oluşturduğunu oyuncunuzun yetenekleri artacaktır.

Bir diğer deyişle, oyuncunuzu geliştirdikçe diğer müsabaka çeşitlerinde daha fazla varlık gösterir hale gelebileceksiniz. Bir de müsabakaları kazandıkça size oyuncu alma hakkı tanınacağını hatırlatalım. Oyun tarzınıza uygun olan müsabakalar, başarı yüzdenizi ve takımıza katacağınız oyuncuların sayısını arttırır. Ana karakterinizin tercihine göre, geçmiş yıllardaki Yolculuk modunda yapıldığı gibi bazı özel yetenekleri oyuncunuza ekleyebilirsiniz.

Bir uyarıyı da müsabakalarınızı oynama tercihinizle ilgili yapmak istiyoruz. Maçlara başlamadan önce oyunda tüm takımımı yoksa tek bir oyuncuyu mu yönetmek istediğiniz sorulacaktır. Her iki tarzı da denemenizi ve kendinize uygun olanıyla yolunuza devam etmenizi öneririz. Bazı durumlarda tüm takımı kontrol etmek avantajlıyken, bazılarındaysa yalnızca oyuncunuzu kontrol ederek boşa kaçıp pas istemek size daha uygun bir oynanış tarzı olabilir.    

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x