Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

FIFA 20: FIFA Ultimate Team modunda en iyi takım nasıl kurulur?

FIFA Ultimate Team maratonunda, en iyi takımı kurmak adına gireceğiniz yolda işinize yarayacak bazı önerilerden bahsettik.

Oldukça güçsüz bir kadroyla başlanan FIFA 20 oyunundaki FIFA Ultimate Team modunda, iyi bir takım kurman aslında öyle çok fazla zor değildir. Bu oyun modundaki hamleleri doğru yaptığınızda, kısa süre içerisinde oldukça güçlü bir kadroya sahip olabilirsiniz. İnternet sitemizde inceleme yazısını da bulabileceğiniz bu oyunun FIFA Ultimate Team modundaki en iyi takımın nasıl kurulacağına dair bazı taktikleri ve ipuçlarını, rehber yazımızın devamında sizler için derledik. Merak eden okurlarımızı, alt satırlarımıza alabiliriz.


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20: FIFA Ultimate Team modunu fazla karmaşık olarak görmeyin

İnternet sitemizdeki diğer FIFA 20 rehberlerinde, FIFA Ultimate Team moduyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu rehber yazılarında da dile getirdiğimiz gibi, bu oyun modunda başarılı olmanın birinci yolu, takım kimyasının maksimum seviyede tutmaktan geçiyor. Takımınızdaki oyuncuların güçleri çok yüksek değerde olmasa bile takım kimyasına dikkat ederek başarılı sonuçlar alabileceğinizi tekrar edelim.

Bu hatırlatmayı neden yaptığımızı soran okurlarımız muhakkak olacaktır. Takım kimyasını arttırmanın en kolay yolunun, takımınızı aynı ligin oyuncularından oluşturmanız olduğunu yine diğer rehber yazılarımızda kaleme almıştık. Bunun için fazla karmaşaya gerek duymadan, oyuncularınızı da göz önüne alarak iki farklı ligdeki oyuncularla iki farklı takım oluşturabilirsiniz. Bu durumda, astronomik rakamlara alabileceğiniz oyuncuların sayısı oldukça azalacaktır.

Ortalamanın üzerindeki bir takımda yer alacak olan 80 ile 83 ortalama değerdeki oyuncuları da hangi ligde oynarlarsa oynasınlar, çok yüksek ücretler ödemeden elde edebilirsiniz. Nadirlik oranlarına göre bu oyuncuların fiyatlarında değişme olabilir ama bütçenizi fazla zorlamazlar. Aynı ligden oyuncuların oluşturduğu 2 farklı kadronuzu değiştirerek ilerlediğinizde kazanımlarınız olacaktır. İşte bu kazanımları kullanarak hareket etmek, size en iyi takımı kurmanın yolunu açar.

Transfer pazarında aktif olmanız, sizi ileriye taşıyacaktır

Hemen üst kısımda kaldığımız yerden; oyundaki kazanımları doğru kullanarak nasıl ilerleneceği kısmından devam edelim. Önerdiğimiz gibi orta seviyedeki bir takımla, hem tekli oyunculu Squad Battles modunda hem de çevrim içi maçlarda hiç de kötü olmayan dereceler almanız mümkün olur. Özellikle, kendinize en uygun olan zorluk seviyelerini tercih ederek Squad Battles seçeneğinde kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Bu seçenekte, bir hafta içerisinde topladığınız puanlara göre hiç de fena olmayan hediye paketleri kazanırsınız. Sizlere hemen bir öneri sunalım: Eğer bu paketlerden çok değerli oyuncular çıkarsa bunların üzerine takım inşa edebilir ya da bu oyuncuları yüksek değerlere satarak, kadronuzu kurduğunuz liglerdeki güçlü oyuncuları takımınıza katabilirsiniz. Ayrıca, bu paketlerden pek çok oyuncu kartı ve eşya çıkacağını unutmayın. Bu kartları da satarak, gelirlerinizi hızlı bir biçimde arttırabilirsiniz.

Bir de maddi açıdan takımınızı geliştirmek adına Transfer Pazarı’nda fazlaca vakit geçirmenizi ve bir nevi ticaret yapmanızı öneririz. Mobil cihazlardaki FIFA 20 uygulamasını kullanarak, oyuncularınızı en hızlı biçimde değerlendirme imkanına sahip olursunuz. Ayrıca, satışsa sunulan oyuncular, genellikle satış sürelerinin bitimlerine kısa bir süre kaldığında satılır. Bunun sebebi, satın almak istenildiğinde zamanlamanın azdan fazlaya doğru sıralanmasıdır. Belirttiğimiz gibi Transfer Pazarı kısmını aktif kullanmanız, oyundaki paranızın katlanmasının yolunu açacaktır.   

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x