FIFA 20: FIFA Ultimate Team modu için taktikler ve ipuçları

Bu rehber yazısında, FIFA Ultimate Team modunda sizleri başarıya götürecek olan bazı taktiklerden ve ipuçlarından bahsediyoruz.

Uzun süredir bağımlılık halinde oynanan FIFA Ultimate Team modunu, FIFA 20 oyununda görmek bizi haliyle şaşırtmadı. Oyuncuları, gerçek parayla paketler satın almaya yönelten bu oyun modunda başarılı olmak için para harcamanıza gerek yok aslında. Birler de bu rehber yazısında, FIFA Ultimate Team modunda işinize yarayacak olan taktiklerden ve ipuçlarından bahsedeceğiz. Dilerseniz beraberce bu isimli oyun modunda başarılı olmak için neler yapılması gerektiğine beraberce bir göz atalım.


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20 ile bağımlılık yapan bu oyun modu, serüvenine devam ediyor

Pek çok okurumuz biliyorlardır ama biz yine de bir hatırlatma yapalım. FIFA Ultimate Team moduna, oldukça kötü bir takımla başlarız ve takımımızı yükseltmek için hamleler yaparız. Bu hamleler genelde oyuncu edinme yönünde olur. Takımımız güçlendikçe, başarılı sonuçlar alma oranımız da yükselecektir. Böylelikle, hem tekli oyunculu hem de çevrim içi müsabakalardan gelen kazancımızı ve sıralamamızı arttırabiliriz.

Bilenler biliyorlardır ama biz yine önemli bir hatırlatma yapalım. FIFA 20 oyunundaki FIFA Ultimate Team modunda başarılı bir kadronun temelleri, en iyi oyuncuları bulundurmaktan geçmez. Başarının anahtarı, kadronuzun yüksek kimyaya sahip olmasına; birbiriyle uyumlu oyunculardan oluşan bir kadro kurmamıza bağlıdır. Bahsettiğimiz güçlü kimyayı oluşturmak içinse, aynı ülkeden, aynı ligden ve aynı takımdan gelen oyuncuları bir arada oynatmak yeterlidir.

Bir de yüksek kimyayı oluşturmak için oyuncuları doğru yerlerde oynatmanız gerekir. Bir oyuncu sağ kanat oyuncusu olarak görünüyorsa, bu oyuncuyu defansif orta saha pozisyonunda oynatmanız takım kimyasını düşüren bir etken olur. Birazdan, hem takım kimyası hem de oyuncu gücü yüksek bir takımın nasıl kolayca kurulacağını anlatacağız. Kadronuza uygun, oyuncularla aynı lige mensup bir teknik direktörü de eklemeyi unutmamanızı önererek devam edelim.

Güçlü kimyaya sahip olan takımlarla başarı daha kolay gelecektir

FIFA Ultimate Team modunda, bir takım kimyasının maksimum seviyeye çıkarmanın en kolay yolu, aynı ligden oyunculardan oluşan takımlar kurmaktır. Oyuna başladığınız anlarda biraz zorlanabilirsiniz ama kazanç elde ettikçe 2 tane farklı ligin oyuncularından oluşan takım kurmanızı öneriyoruz. Zihinlerin karışmaması için örneklendirelim: Bir takımınız İngiltere Ligi, diğer takımınız İtalya Ligi oyuncularından oluşabilir.

Yedek oyuncular bölümüne, kullanmadığınız takımın oyuncularını sıralarsanız, takımlarınızdan birisi maç yaparken, diğer takımınız dinlenmiş olur ve boşuna kondisyon kartları harcamazsınız. Çoğu oyuncular biliyordur ama takım kimyasına neden bu kadar önem verdiğimizi de kısaca açıklamak isteriz. Bir takımın kimya oranı yüksek olduğunda, takımdaki oyuncuların oyun anlayışlarında farklılık oluşur. Örneğin; kimya oranı düşük olan bir takımın oyuncusuyla pas verdiğinizde pası veren oyuncu yerinde kalır ve bekler.

Oysa, kimyası yüksek bir takımınız varsa, pası veren oyuncu boşa kaçacak, yeniden pası almak veya gole gitmek için boşluklar yakalamaya çalışacaktır. Benzer şekilde, yüksek kimyaya sahip olunduğunda, savunma hattındaki hamlelerde de oyuncuların uyum içerisinde hareket ettiğini görürsünüz. Bahsettiğimiz pek çok durumdan ötürü, FIFA 20 oyunundaki FIFA Ultimate Team modunda, öncelikle takım kimyasına önem vermelisiniz. Daha basit söylemek gerekirse, takım kurarken, aynı ligin oyuncularından oluşmasına özen gösterirseniz, akıllıca bir hamle yapmış olursunuz.

Transfer pazarı, uygun fiyattaki kaliteli oyuncularla dolu

Gerçek para kullanarak oyuncu paketleri satın almayı tercih edebilirsiniz ama işinizi şansa bırakmış olursunuz. Bu paketlerden çıkan oyuncular, farklı liglerde oynadıklarından ötürü takım uyumunuzu sağlamanız için faydalı olmazlar. Bizim tavsiyemiz, FIFA Ultimate Team moduna başladığınızdan itibaren Transfer Pazarı bölümünde, aynı ligde oynayan oyunculara yönelmeniz olacaktır. Bu sayede, yukarıda üzerine basa basa bahsettiğimiz takım kimyası konusunda önemli bir adım atmış olursunuz.

Bununla birlikte, Transfer Pazarı kısmında, gayet uygun fiyattan satılan, kaliteli oyuncu kartlarını bulmanız hiç de zor olmayacaktır. FIFA 20 oyununun öncesindeki yapımları takip etmeyenler için Transfer Pazarı bölümünün bir açık arttırma alanı olduğunu söyleyelim. Buradaki oyuncu kartlarının bir açık arttırma fiyatları bir de hemen satın al, diye belirtilen son fiyatları yer alır.

Oyuncuların fiyatlarını, oyun değil, yine bu kartları satan gerçek oyuncular belirler. Her bir oyuncu kartının dönem dönem fiyatlarında farklılık olacaktır. Arama kısımlarını kullanarak, en düşük fiyatları görebilirsiniz. Oyuncu satın alırken özelliklerine ve oyun tarzına bakmayı unutmayın. Misal olarak, hızlı hücum yapmak istiyorsanız, yavaş olan kanat oyuncularını satın almak takımınıza pek katkı sağlamayacaktır.

FIFA 20 oyunundaki turnuvaları muhakkak takip edin

Eğer başarılı bir FIFA Ultimate Team oyuncusu olmak istiyorsanız, oyundaki tek oyunculu ve çevrim içi pek çok turnuvaya katılmanızı öneriyoruz. Diğer bir rehberimizde detaylıca bahsedeceğiz ama bu turnuvalar arasında Squad Battles ve Rivals muhakkak olmalıdır. Bu turnuvalardan Squad Battles tek oyunculu bir yapıya sahiptir ve size zorluk seviyesini sorarak maçlara çıkartır.

Deneyim kazanmak ve ödüller elde etmek için bu oyun modlarında bolca maç yaparken jeton kazanabilir, kazandıklarınızla Transfer Pazarı bölümünden oyuncular alarak takımınızı güçlendirebilirsiniz. Belirttiğimiz gibi yapacağınız transferlerin belirleyeceğiniz liglerin oyuncuları olmasına dikkat ederseniz, jetonlarınızı boşa harcamamış olacaksınız.

Son bir öneriyi de Türkiye Süper Ligi oyuncularını önererek yapabiliriz. Ülkemizde forma giyen oyunculardan oluşan bir kadroyu, gayet uygun bir rakama toparlamanız mümkündür. Hem güçlü hem de uygun şartlarda bir Türkiye Süper Ligi kadrosu kurduğunuzda, takımınızın kimya oranı da yüksek olacaktır. Futbola ilgiliyseniz, bu oyuncuların özelliklerini de aşağı yukarı bileceğinizden başlangıç olarak uygun bir adım atmış olursunuz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x