Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

FIFA 20: FIFA Ultimate Team modundaki yeniliklerin detayları

Squad Battles modunun işleyişi, stadyum temaları, koreografiler gibi pek çok yenilik FIFA 20 oyunuyla birlikte FIFA Ultimate Team moduna eklendi.

Pek çok okurumuzun bileceği üzere uzun yıllardır FIFA Ultimate Team modu, FIFA serisinin içerisinde yer alıyor. Cazibesini her yıl arttırarak geliştiren bu oyun moduna, haliyle her yıl birtakım yenilikler ekleniyor. FIFA 20 oyunundaki FIFA Ultimate Team modu da bahsettiğimiz bu yeniliklerden payını bir hayli almış vaziyette. Sezon ilerlemesi başta olmak üzere bu oyun modunda bulunan yeniliklere inceleme yazımızda kısaca değinmiştik. Dilerseniz FIFA Ultimate Team modundaki yeniliklerin detaylarına da beraberce bir göz atalım.


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20 ile sezon ilerlemesi ve fazlası geldi

Hemen üst kısımda bahsettiğimiz gibi FIFA Ultimate Team moduna FIFA 20 oyunuyla birlikte oldukça önemli yenilikler eklendi ve bu yeniliklerden belki de en önemlisi sezon ilerlemesi oldu. Genelde mücadeleci yapıdaki FPS ve aksiyon oyunlarında görmeye alıştığımız bu yapı sayesinde bol bol ödül kazanma imlanı bulunuyor. Peki, sezon ilerlemesi nasıl işliyor, diye soran okurlarımız için de detayları hemen anlatmaya başlayalım.

FIFA 20 oyunundaki FIFA Ultimate Team modunun içerisinde yer alan sezon ilerlemesi, belirli görevler tamamlandığında kazanılan deneyim puanları sayesinde gerçekleşiyor. Maçlarda atılan gollerin fazlalığı yada kazanılan puanlar, doğrudan deneyim puanı kazandırmıyor. Eğer, görevler listesinde maç kazanmak, gol atmak gibi görevler varsa, bu görevlerin tamamlanması neticesinde deneyim puanı kazanılabiliyor.

FIFA 20 oyunu Türkçe olduğundan ötürü, sezon ilerlemesi kısmında nelerin yapılması gerektiğine, görevler listesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Söz konusu olan bu listeye ulaşmak için FIFA Ultimate Team modundayken PlayStation 4 kontrolcüsüyle R3 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Sezon ilerlemesinin her aşamasında farklı ödüller veriliyor. Bunlar arasında kiralık oyuncular, saha temaları, amblemler yer alıyor. Bu saydıklarımızın bir kısmı da FIFA 20 oyunuyla FIFA Ultimate Team moduna gelen yenilikler arasında yer alıyor.

Saha temaları, amblemler ve çok daha fazlası serinin yeni oyununa eklendi

FIFA Ultimate Team moduna bu yıl eklenen yenilikler arasında pek çok görsel unsur bulunuyor. Bunların; saha temaları, amblemler, koreografiler olduğunu söyleyebiliriz. Bu unsurları takımınızın formalarının belirlendiği düzenleme kısmından değiştirilebildiğini söyleyelim. Kazanılabilir kartlar olarak bulunan bu yeni unsurların ne işe yaradıklarından da kısaca bahsedelim.

Saha temeları; sahanın orta yuvarlağında dalgalandırılan bayrağın rengini ve şeklini oluşturuyor. Ayrıca, seçilen saha teması, stadyumlardaki tribünlerin altında genelde pankart asılan kısımların rengini ve şeklini verir. Bazı stadyumlarda reklam panolarında da bu saha temaları yansıtılır. Bir diğer FIFA Ultimate Team yeniliği ise koreografilerdir.

FIFA 20 oyununa eklenen koreografiler, kale arkası tribünlerindeki görsel şovların şekillerini belirler. Kart şeklinde bulunan koreografilerdeki şekiller, maç başlangıçlarında ve gol atıldığında, kale arkasındaki tribünlerde görülebilir. Tüm bunlarla birlikte takımların orijinal amblemleri dışında, farklı takım amblemlerinin de FIFA 20 oyunundaki yeniliklerden birisi olduğunu belirtelim. Bu farklı amblemleri, takımın ambleminin değiştirildiği bölümden dilediğinizde ekleyebilirsiniz.

Squad Battles modundaki zaman sıkışıklığı tamamen ortadan kaldırılıyor

FIFA 20 oyunundaki en büyük ödül kaynaklarından bir tanesi de FIFA Ultimate Team modunun içerisinde yer alan Squad Battles seçeneğidir. FIFA 18 oyunuyla seriye eklenen bu avantajlı turnuva, ilk önce 8 saatlik periyodlarla yenilenen takımlarla oynanabilir bir yapıya sahipti. Oyuncular, bir hafta boyunca her 8 saatte bir 4 takımı yenmeli ve bir diğer takım listesine geçmeliydiler. FIFA 19 oyununda bu sistem kısmen düzeltilerek hafta içi her gün bir kere yenilenen bir hale getirilmişti.

Bununla birlikte hafta sonlarında, 8 saatte bir yenilenen yapı devam etmekteydi. Oyuncular, bu sistem yüzünden, Squad Battles turnuvasında başarılı olabilmek için hafta sonları evlerinden çıkamaz hale geliyorlardı. Neyse ki bu zaman kavramının FIFA 20 oyununda tamamen ortadan kaldırıldığını görüyoruz. Bundan böyle FIFA Ultimate Team modunda Squad Battles ilerlemesi sağlamak isteyenlerin hafta sonlarını zehir etmelerine gerek kalmıyor.

Şöyle ki, Squad Battles seçeneğine giren oyuncular diledikleri zamanlarda maçları yapabiliyorlar. Değişebilen 4 takımın hepsiyle ya da bir kısmıyla maç yapıldığında, bu 4 takım değiştirilebiliyor. Bir hafta boyunca, toplamda 10 kere takım yenilemesi yapılabiliyor. Ayrıca, özel kadro maçlarına haftanın takımı maçlarının eklendiğini belirtelim. Tüm bunlarla birlikte, FIFA Ultimate Team modunda artık santra modundaki farklı kurallı maçların yapılabildiğini sizlerle paylaşarak sözlerimize son verelim.    

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x