Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

FIFA 20: FIFA Ultimate Team modunda en hızlı ve en iyi Jeton nasıl kazanılır?

FIFA Ultimate Team ile ödül yağdıran oyun modlarını ön plana çıkartıyoruz.

En sevilen FIFA 20 oyunu modlarından birisi olan FIFA Ultimate Team modunun içerisinde jeton kazanmak mühim meselelerden birisidir. Bu oyun modundaki takımınızı güçlendirmek ve daha iyi oyuncularla donatmak için jetonlarınızı arttırmanın pek çok yolu bulunur. Bizler de sizler için FIFA Ultimate Team modunda en hızlı jeton nasıl kazanılır, sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız. Hazırsanız rehber yazımıza geçiş yapabiliriz.


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

FIFA 20: FIFA Ultimate Team modunda bol ödüllü bir yapı bulunur

Video oyunu firmalarının son dönemde oyuncuları mikro ödemeye ittikleri bir gerçektir. FIFA 20 oyununda da bu yöntemi kullanabilirsiniz ama gerçek para karşılığında sürpriz paketler kazanırsınız. Bu sürpriz paketlerde büyük ihtimalle işinize yaramayan ve fazla maddi değeri olmayan oyuncular bulunur. Dilediğiniz oyuncuyu bilerek alabilmek için muhakkak oyun içinden kazanabileceğiniz jetonlara ihtiyaç duyulur.

EA Sports, her ne kadar oyuncuları mikro ödemelere itmeye çalışsa da oyunu deneyimleyerek jeton kazanabileceğiniz pek çok kapıyı açık bırakır. Her şeyden önce, bu oyun içi para birimini kazanmanız için çok sayıda maç yapmanızı öneririz. Yalnız, bazı durumlar var ki gerçekleştirdiğiniz deneyimlerin meyvesini misliyle kazanabilirsiniz. Özellikle, son birkaç yıl içerisinde FIFA serisine eklenen iki oyun içi turnuvadan, bolca jeton kazanabilme ihtimaliniz vardır.

Nedir bu turnuvalar diye soran okurlarımız için yanıtımızı hemen verelim: Bahsettiğimiz oldukça karlı durumdaki turnuvalar, FIFA Ultimate Team modunun içerisinde yer alan Squad Battles ve Rivals isimli turnuvalardır. Bu iki turnuvada yaptığınız her maçın sonunda bir miktar jeton kazanırsınız. Yalnız, önemli olan tarafıysa, bu turnuvaların haftalık olarak oldukça doyurucu ödüller vermesidir. Dilerseniz bahsettiğimiz bu başlıklara ve verdikleri ödüllere beraberce bir değinelim.

Squad Battles ile ne kadar kazanmak istediğinizi kendiniz seçersiniz

Üst kısımda belirttiğimiz gibi, FIFA 20 oyununda bulunan en kazançlı FIFA Ultimate Team modu seçeneklerinden bir tanesi, Squad Battles seçeneğidir. Bu, tek kişilik oynanışa sahip olan bir başlıktır. Squad Battles seçeneğine girdiğinizde bir hafta boyunca gerçekleştirdiğiniz müsabakalar sonucunda aldığınız puanlara göre sıralanırsınız. Haftanın sonunda; ülkemize göre Pazar gecesinin pazartesi gününe bağlandığı ilk saatlerde bu turnuvanın süresi sona erer. Oyuncular, aldıkları puana göre, pek çoğu gerçek parayla alınamayacak kadar değerli ödülleri ve jetonları kazanırlar. 

Squad Battle seçeneğinde, FIFA 20 oyunuyla birlikte bazı değişiklikler yapıldı. Dilerseniz, bu turnuvayı son haliyle anlatalım. Her şeyden önce bu turnuvanın ekranında 2 tanesi sabit, 4 tanesi değişen 6 tane rakibi görürsünüz. Üstteki 2 sabit takım haftalık olarak değişir ve malup olunsa dahi yüksek miktarda puan kazandırır. Altta sıralanan 4 takım ise FIFA 20 oyunundaki kurallara göre haftalık olarak 10 kez yenilenebilir. Bu yenilemeyi isterseniz tüm maçları oynadıktan sonra, isterseniz de oynamadığınız maçlar varken yapabilirsiniz.

Bir diğer deyişle, bu yapı size haftalık olarak 40 farklı takımla maç yapabilme imkanı sunar ve bir hayli zamanınızı alabilir. Yine de eğer ısrarcı olursanız, haftanın sonunda büyük oyuncu paketleri ve bol bol jeton kazanma şansını yakalarsınız. Her maçta, seçeceğiniz zorluk seviyesine göre puan kazanabildiğinizi unutmayın. Ayrıca ne kadar çok gol atarsanız, maçlardan o kadar fazla puan toplama imkanına erişirsiniz. Takım gücü ve kimya değeri düşük olan takımlara karşı, yüksek zorluk seviyelerinde oynayıp, fazla puanlar almanızı öneririz.

FIFA 20 ile Rivals heyecanı devam ediyor

FIFA Ultimate Team modunda bir diğer jeton kazanma alanınız ise çevrim içi yapıya sahip olan Rivals ve devamında gelen FUT Champions turnuvasıdır. Rivals seçeneğinde belirli bir puanı geçerseniz, hafta sonu dönemine denk gelen FUT Champions turnuvasına katılma hakkı kazanarak ödüllerinizi katlayabilirsiniz. Öncelikle Rivals seçeneğine nasıl giriş yapacağınızdan biraz bahsedelim, eğer izin verirseniz. Bu turnuvaya katılmadan önce FIFA 20 oyunu sizden 5 tane çevrim içi müsabaka yapmanızı isteyecektir.

Bu beş müsabakada elde ettiğiniz sonuçlara göre bir lige yönlendirilirsiniz. Burada oyun sizi bir çeşit sınıflandırır. Bu yönlendirme sonundaysa asıl Rivals moduna giriş yaparsınız ve bu sınıflama işlemi, bir kez daha tekrarlanmaz. Üst kısımda belirttiğimiz gibi çevrim içi olarak gerçek rakiplerle boy ölçüştüğünüz bir yapının içerisine girersiniz. Gerekli başarıyı yakaladığınız takdirde FUT Champions turnuvasına girerek ayrı bir heyecanı yaşarsınız. Bu arada gerçekleştirdiğiniz her maç sonucunda jeton kazanmaya devam edersiniz.

Bununla birlikte, bu turnuvalar sonrasında kazandığınız paketlerdeki oyuncuların bir kısmıyla takımınızı geliştirebileceğiniz gibi bir kısmını da jeton karşılığında satabileceğinizi unutmayın. Özellikle bazı oyuncuların değeri, Transfer Pazarı kısmında oldukça yüksektir. Eğer dilerseniz bu oyuncuları oynatır, dilerseniz de Transfer Pazarı üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Ayrıca, akıllı telefonlarınıza FIFA 20 oyununun mobil uygulamasını yüklemenizi öneriyoruz. Tüm transfer hareketlerinizi, istediğiniz yerde bu uygulama sayesinde gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x