Yıllardır rekabet içerisinde olan FIFA ve Pro Evolution Soccer serileri, 2018 senesi ile birlikte arayı iyice açtı. Konami ekibinin kaybettiği tüm lisanslar EA tarafına geldi. Bu şekilde FIFA 19 gelişirken, lisans tarafında Pro Evolution Soccer 2019 geriye doğru adım atmaya devam etti. Son olarak EA ekibi, FIFA serisini Nintendo Switch platformuna getirdi ve şimdi de Konami tarafını bu platforma çağırdı. Açıklamalara göre FIFA 19 oyununun geliştirici ekibi, Nintendo Switch üzerinde Pro Evolution Soccer 2019 ile rekabete girmek istiyor.

FIFA 19

FIFA 19 ile Pro Evolution Soccer 2019 yarışı yeni bir platforma taşınıyor

Bahsetmiş olduğumuz bu açıklamalar, E3 2018 sırasında gerçekleştirilen bir röportaj sırasında verildi. Röportajın konuğu, EA ekibinden bir yapımcı idi. Bu yapımcı, Nintendo Switch platformunda bir Pro Evolution Soccer oyununun olmadığını ve bu platform üzerinde rekabeti seveceklerinden bahsetti. Yani, FIFA serisinin geliştirici ekibi, Pro Evolution Soccer serisinin ekibini rekabete davet etti.

Yapılan açıklamaların devamına göre oyunun geliştirici ekibi, FIFA 19 oyununu Nintendo Switch üzerinde, serinin önceki oyununa göre daha iyi bir hale getirecek. Hatırlarsınız, Nintendo Switch üzerinde FIFA 18 pek de kusursuz bir video oyunu değildi. Başarılı idi ama kusursuz değildi. Şimdi ise serinin geliştirici ekibi, Nintendo Switch üzerinde daha da iyileştirmeler yapmak istiyor. EA, daha önce yaptığı açıklamalarda, eğer FIFA 18, Nintendo Switch üzerinde yeterince satarsa, o platforma destek vereceklerini söylemişti. Serinin yeni oyunu da bu platform için duyurulduğuna göre satış rakamları tatmin edici olmalı.