Focus Home Interactive ekibi tarafından dağıtımcılığı üstlenilecek olan yeni bir Battle Royale oyunu geliyor. Bu oyun zaten aylar önce duyurulmuştu. Oyunun adı Fear the Wolves ve kendisi, S.T.A.L.K.E.R. serisinden esinlenerek geliştirilen bir video oyunu. Tabii ilham kaynağı güzel, oyun da güzeldir diye düşünebilirsiniz ama Focus Home Interactive, yayımladığı yeni video ile oyuncuları biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Fear the Wolves

Acaba Fear the Wolves beklentileri karşılayabilecek mi?

Fear the Wolves için yayımlanan videoya sizler de hemen aşağıdan göz atabileceksiniz ama öncelikle bizler bu videodan bahsedelim. Öncelikle video, aksiyon dolu sinematik sahnelerden oluşuyor. Sanki oynanış anları gösteriliyormuş gibi bir hava var videoda ama hepimiz, o görüntülerin oynanış anları olmadığını zaten biliyoruz. Zaten oyuncuları en başta üzen durum da bu oldu. Madem, bu tip bir video yayımlanacaktı, neden direkt olarak oynanış videosu gösterilmedi?

Her neyse, yayımlanan videoda oyunun içerisindeki kurtları görüyoruz ve birkaç tane de düşman görüyoruz. O düşmanlar gerçek insan mı, yapay zeka mı anlaşılmıyor. Ayrıca koskoca videoda, Battle Royale oyununa ait olan bir videoda, insan düşmandan çok kurt görüyoruz. Bu da videoyu izleyenlerin keyfini kaçıran bir başka öge oldu. Ayrıca videodaki bir mantık hatası da oyuncuların dikkatinden kaçmadı.

Bahsettiğimiz mantık hatası, bu Battle Royale oyununda temel olarak bir amaç görünmemesi. Videoya bakacak olursak, haritaya uçaktan atlıyoruz ve helikopter ile kaçıyoruz. Peki, madem uçakla atlıyoruz, neden tekrar helikopter ile kaçıyoruz? Battle Royale deneyimi yaşadığımız anlarda, haritadan bir şeyler mi aldık da götürüyoruz? Pek sanmıyoruz çünkü öyle bir şey gösterilmedi. Fear the Wolves, herhalde basit bir ölüm oyunu ile karşımıza çıkacak, mantık olarak tabii. Yani, insanlar uçaktan atlıyor ve birbirlerini öldürmeye çalışıyor. Son hayatta kalan, yaşamaya layık olduğu için helikopter ile alınıyor. Neden? Bilmiyoruz ve bilmek istediğimizi de sanmıyoruz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster