Overwatch ile olan benzerliğiyle adını duyuran Paladins oyunun geliştiricisi ve yayımcısı Hi-Rez Studios’un yeni oyunu, Steam platformu üzerinden erken erişim sürecine başladı. Battle Royale türündeki yeni Realm Royale oyununun grafikleri, çoklu oyunculu mücadeleci oyun Paladins ile büyük benzerlikler gösteriyor. Bu benzerlikten de oyunun pek çok bilgisayarda rahatlıkla çalışabileceğini anlayabiliyoruz. Öte yandan bu yeni oyunun genel yapısı, klasik Battle Royale moduna sahip oyunlarla farklı bir çizgi izliyor. Tamamen ücretsiz olan ve belirttiğimiz üzere Steam platformu üzerinde erken erişim sürecine başlayan video oyunun farklılıklardan, haberimizin devamında bahsedelim.

Paladins gelişitirici ekibi, Realm Royale oyununun erken erişim sürecini başlattı

Realm Royale ile Battle Royale hayranlarına farklı bir alternatif

Öncelikle oyuna bir sınıf seçerek başlanıldığını belirtelim. Her sınıfın farklı bir yetenek sistemi bulunuyor. Oyuncular, harita üzerinden bu yetenekleri geliştirirken; hareket yetenekleri, zırhlar gibi özellikleri yükseltebiliyorlar. Ayrıca oyunda, 4 farklı sınıf yeteneklerinden iki tanesi seçilebilirken, bunlardan yalnızca bir tanesi silahlı çatışma alanında yardımcı olacak sınıf olarak atanabiliyor. Oyunun ana sınıflarının da; savaşçı, mühendis, katil, sihirbaz ve avcı olduğunu belirterek diğer özelliklere geçelim.

Battle Royale oyun modu temelli Realm Royale oyununun haritasında demir madenleri bulunuyor. Bu demir madenleri oyunun haritasının her yerine dağılmış durumda. Silahları, zırhları, yetenekleri ve iksirleri işlemek için bu demir ocaklarındaki örsler kullanılıyor. Buralarda geliştirmeler yapılabileceği gibi, öldürülen oyunculardan alınan eşyalar de parçalara ayrılarak işlenebiliyor. Bu alanlarda seçilen sınıfa göre geliştirmeler yapılabilirken, ihtiyaç duyulan alanlar olduklarından, çatışmalarında sıklıkla yaşandığı bölgelere dönüşebiliyorlar. Oyunun bir başka ilginç yönünün de tavuğa dönüşme safhaları olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncular canları tükendiklerinde tavuğa dönüşüyorlar ve 30 saniye boyunca saklanabilirlerse yeniden eski halleriyle oyuna dönebiliyorlar.

Öte yandan oyunda 4 farklı zırh çeşidinin geliştirilebildiğini belirtelim. Bu zırhlar bozulmuyor ve geliştirdiklerinde güç barları artıyor. Kask, göğüs zırhı, eldiven ve baldır zırhı olarak çeşitlendirilen bu dört zırh parçaları; karakter öldüğünde diğer oyuncular tarafından toplanabiliyor. Bu yapı sayesinde de Realm Royale; oyuncuları birbirlerine yakınlaştırırken, oyuncuları daha mücadeleci bir oynanışa doğru itiyor. Steam platformundan ücretsiz olarak oynanabilen Realm Royale; tek kişilik, ikili ya da takım tipinde takım halinde tercih edilen bir oynanışa sahip. Dileyen PC kullanıcıları, istedikleri anda buradan girerek oyunu tecrübe edebilirler.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster