Oyunun geliştiricisi Hi-Rez Studios tarafından yapılan açıklamalara göre oldukça büyük ilgi gören mücadeleci FPS oyunu Paladins, erken erişim sürecini tamamlıyor. Çıkış yaptığında, o dönemin en popüler oyunlarından bir tanesi, belki de birincisi olan Overwatch ile benzerliğinden ötürü eleştiriler alan oyunun, kendi kitlesini oluşturulduğu da görülüyor. Erken erişim süreci boyunca ücretsiz olarak oyunculara ulaşan FPS oyunu, kendisine has tarzı ve akıcı oynanışıyla, eleştirileri arka plana itmeyi başarmıştı. Şimdiyse; dudak uçurtan toplam oyuncu sayısıyla birlikte, tam sürüme geçiş açıklamaları geliyor. Açıklamalara baktığımızda ödüllü etkinliklerle karşılaşılacağını da görüyoruz.

Paladins, erken erişim sürecini, büyük bir oyuncu kitlesiyle bitiriyor

Geliştirici ekip Hi-Rez Studios cephesinden gelen açıklamalarda; oyunun 25 milyon oyuncuya ulaştığını ve 8 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla, erken erişim sürecini sonlandıracağı ifadeleri bulunuyor. Yapılan açıklamalara bir parantez açarak, Paladins oyununun birkaç özel başarısını da ekleyelim. Oyun; erken erişim sürecine başladığı 2016 senesinde; Steam platformunda, en çok oynanan yeni marka unvanını almıştı. Ayrıca aynı platform üzerinden en uzun süre oynanan 20 oyundan birisi olmayı başardı. Tüm bunlarla birlikte PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında, en popüler ücretsiz oyunlar arasına girdi. Bunları, oyunun yalnızca bir kopya oyundan ibaret olmadığını, sürekli aldığı güncellemelerle desteklendiğini belirtmek için ekledikten sonra, geliştiricinin konuyla ilgili yorumlarına geçebiliriz.

Paladins tam sürüme geçişini, özel bir turnuvayla kutlacayak

Paladins oyununun erken erişim sürecinin sonlanacağı, bir başka deyişle tam sürümünün çıkacağı konusu hakkında geliştirici ekipten bazı açıklamalar alıyoruz. Oyunun baş yapımcısı Chris Larson oyunun tam sürümünün çıkışını gerçekleştirecek olmasından ötürü duyduğu heyecanı ifade etti. Açıklamalarda; Paladins oyununun, büyümesine yardımcı olan tüm beta oyuncularına,  harcadıkları zaman ve çaba için de özel olarak teşekkür edildi. Ayrıca Chris Larson, oyunun; geri bildirimler sayesinde, bu günkü seviyesine ulaşabildiğinin altını çizdi.

Oyunun tam sürüme geçişini, oyuncularla birlikte kutlamak isteyen Hi-Rez Studios ekibimin hazırladığı bazı ödül ve etkinliklerin olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Bu kapsamda oyun içi para birimi olarak 100 milyon dolar değerinde ödüller dağıtılacak. Las Vegas’taki Esports Arena’da; 5 Mayıs 2018 ve 6 Mayıs 2018 tarihlerinde bir turnuva düzenlenecek. Turnuvaya katılacak takımlardan en iyileri, bu 100 milyon dolar değerindeki ödülleri paylaşacaklar. Öte yandan Hi-Rez Studios; iOS ve Android cihazlarda bulunan Paladins Strike oyununun küresel sürümünü, yine vereceği ödüllerle kutlayacak. Mobil platformlardaki oyun sürümünü oynayan oyuncular; ana oyundaki iki özel kilidi açabilecekler.

Etiketler: