Bethesda ekibinin E3 2018 sunumunda resmi olarak gösterilen Fallout 76, bu sunum sırasında yeni bilgilerle de karşımıza çıkmıştı. Bu bilgilerin bazıları da oyunun gerçekleşecek olan beta süreci ile alakalıydı. Hatta bu sürecin adı B.E.T.A., yani Break-It Early Test Application, olarak geçmekte. Bu beta sürecinin açıklanmasının ardından, süreç hakkında da bazı önemli bilgiler verildi. Bu bilgilere göre Fallout 76 oyununun beta süreci öncelikle Xbox One üzerinde başlayacak. PC veya PlayStation 4 sahibi iseniz, biraz beklemeniz gerekecek gibi görünüyor.

Fallout 76

Fallout 76 acaba neden böyle bir adım atacak?

Şimdilik bahsetmiş olduğumuz video oyununun beta süreci ne zaman başlayacak, bilemiyoruz ama oyun tam çıkışını 14 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirecek. Bu yüzden, gerçekleşecek olan beta sürecinin de Ağustos 2018 ile Ekim 2018 arasında düzenleneceğini düşünüyoruz bizler. Tabii ki bu sadece bir tahmin, haksız çıkabiliriz. Beta süreci önümüzdeki haftalar içerisinde bile başlayabilir.

Break-It Early Test Application sürecinin ne zaman başlayacağı bilinmediği gibi, neden öncelikle Xbox One üzerinde başlayacağı da bilinmiyor. Bethesda, E3 2018 sırasında Microsoft ile özel bir anlaşma yaptıklarından bahsetmemişti. Fakat bu etkinlik sırasında iki şirket de yakın durmuştu. Bu yüzden ortada bir anlaşma varsa, bizler bu duruma pek şaşırmayız açıkçası.

Peki, bahsetmiş olduğumuz bu beta süreci hakkında ve bu sürecin öncelikle Xbox One sahiplerine sunulması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony ve Microsoft gibi şirketler, bu tip adımlar atarak üçüncü parti video oyunlarını, kendi platformlarına bağlamalı mı? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler: