Bethesda ekibi genelde kendi video oyunlarına detaylı bir mod desteği ekleyebiliyordu. Mesela en güncel örneklerden bir tanesi Fallout 4. Bu oyun için gerçekten inanılmaz modlar yapıldı. Durum böyle olunca da oyuncular, Fallout 76 oyunu için de mod desteğinin bulunacağını düşünüyordu. Fakat ortada bir problem vardı: Bahsetmiş olduğumuz video oyunu çevrim içi temelli olacaktı ve bu durumda nasıl mod desteği olacaktı oyunda? İşte bu sorunun cevabını direkt olarak Bethesda ekibi verdi.

Fallout 76

Fallout 76 için mod desteği, oyunun çıkışında olmayacak

Bethesda şirketlerinin patronlarından olan Todd Howard, “Biz modları seviyoruz ve yeni oyunumuzda da %100 kesinlikle mod desteğine sahip olmak istiyoruz. Fakat bahsettiğimiz mod desteğini, oyunun çıkışında oyunculara sunmayacağız. Çünkü çıkış döneminde oyunculara en iyi deneyimi sunabilmek için çalışacağız, sunucularımızın düzgün çalıştığından emin olacağız. Bu dönemden sonra ise mod desteği üzerinde çalışacağız.” şeklinde bir açıklama yaptı bu konuda.

Peki, çevrim içi temelli bir video oyunu olan Fallout 76, nasıl modlanabilecek? Bethesda ekibinin söylediğine göre oyunun çevrim içi hali hiçbir şekilde modlanamayacak, en azından şimdilik plan böyle. Oyuncular, sadece bu oyunu çevrim dışı bir şekilde oynadığı zaman modlayabilecek. Şimdilik net bir bilgi yok ama Rust oyununu bu konuda örneklendirebiliriz. Rust içerisindeki çevrim içi sunucularda belli mod destekleri bulunuyor ve benzer tipte bir destek, Fallout 76 oyununda da bulunabilir. Bu şekilde çevrim içi deneyim daha da zenginleştirilebilir.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster