eFootball Pro Evolution Soccer 2021: Lisans ve kadro güncellemesi nasıl yapılır?

eFootball Pro Evolution Soccer 2021 için Konami de güncelleme çıkartıyor ama en kesin sonucu üçüncü parti güncellemeler sağlıyor.

eFootball Pro Evolution Soccer 2021, hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde lisans problemlerini taşıyarak oyuncuların karşısına çıktı. Konami, veri paketleri ile sene boyunca bu oyuna yeni lisanslar ekleyecek olsa bile hiçbir zaman oyunun tamamı, FIFA gibi lisanslı bir hal almayacak. Bu durumda da işin içine üçüncü parti güncellemeler giriyor. eFootball PES 2021 oyununun PC ve PlayStation platformlarındaki halleri, üçüncü parti lisans ve kadro güncellemesi alabiliyor. Xbox tarafında ise güncelleme imkanı ne yazık ki yok. Bizler de yeni rehberimizde o güncellemelerin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.


eFootball Pro Evolution Soccer 2021 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


eFootball Pro Evolution Soccer 2021

eFootball PES 2021 için lisans ve kadro güncellemesi nasıl alınır?

eFootball Pro Evolution Soccer 2021 oyununa en yeni lisansları ve kadroları alabilmeniz için, “Option File” denen bir dosyayı öncelikle bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bu dosyalar, içerisinde gerekli güncellemeleri barındırıyor ve birçok farklı insan, bu güncellemeleri hazırlıyor. Şu anda bu video oyunu markası için de en iyi güncelleme dosyalarını Pes Vício BR isimli bir platform üretiyor. Yalnız, 1’den fazla opsiyon görebilmeniz adına PesFutebol isimli internet sitesine yönelmenizi öneririz. Burada en güncel dosyaları, liglere ayrılmış şekilde veya tam bir güncelleme olarak ayrıca bulabiliyorsunuz.

Diyelim ki Pes Vício BR tarafından oluşturulan son güncelleme dosyasını bilgisayarınıza indirdiniz. Şimdi, o dosyayı açıp, “WEPES” adında bir klasör bulmanız gerekiyor. İşte bu klasörü, dilediğiniz bir USB cihazına atıp, o cihazı da PlayStation 4 konsoluna takmanız lazım. Konsolunuzu açtığınız zaman, oyunu başlatmadan önce kayıtlı dosyaların tutulduğu kısma girip, eFootball PES 2021 oyununa ait olan, “Edit File” isimli kayıt dosyasını konsolunuzdan tamamen silmeniz gerekiyor. Eğer silme işlemini yaptıysanız, şimdi oyunu açıp, onun ayarlarına girebilirsiniz. Buradan da düzenleme sekmesine ulaşmanız gerekiyor.

Oyunu düzenleme sekmesine girdiğiniz zaman size, bir Edit File dosyasının oluşturulup, oluşturulmayacağı sorulacak. Bu soruya olumlu cevap verip, dosyayı oluşturmanız gerekiyor. Ardından da, “Import/Export” sekmesine girip, “Import Team” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Burada karşınıza çıkan ekranda tüm dosyaları seçip, bir sonraki ekranda da sadece ikinci seçeneğe tik atmanız lazım. Bu işleme de onay verdikten sonra eFootball Pro Evolution Soccer 2021, dosyaları kopyalamaya başlayacak. Eğer indirdiğiniz güncelleme büyük ise bu işlem biraz uzun sürebilir, korkmayınız işlem uzarsa.

İlk adımı tamamladıysanız, şimdi ikonları güncellememiz gerekiyor. Bunun için de yine, “Import/Export” sekmesine ulaşıp, bu sefer de, “Import Competition” tarafına girmeniz lazım. Ardından da yine tüm dosyaları seçip, güncellemeyi başlatmanız gerekiyor. Bu sayede de takımların ikonlarını güncellemeyi başarmış oluyorsunuz. Bu işlem de yine güncelleme uzunsa biraz uzun sürebilir. Yalnız, beklediğinize değecek; iki güncelleme de bittikten sonra eFootball Pro Evolution Soccer 2021 oyununuzu tamamen lisanslamış olacaksınız ve oyunu daha keyifli bir şekilde oynayabileceksiniz.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x