Sona eren 2018 mali yılı için bir yatırımcı konferansı düzenleyen EA ekibi, bu konferans sırasında, piyasaya süreceği birçok video oyunu hakkında yeni detaylar yayımladı. Bu detaylar ise genelde video oyunlarının çıkış tarihi aralığı hakkında oldu. EA ekibi, yayımladığı raporlarda yeni FIFA, yeni Madden, yeni NHL, yeni NBA Live, Anthem ve yeni Battlefield oyunlarına yer verdi. Dilerseniz bu saydığımız oyunların çıkış tarihi aralıklarını size haberimizin devamında verelim.

EA

Yayımlanan raporlara göre FIFA 19, Madden NFL 19, NHL 19 ve NBA Live 19, 2019 mali yılının ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak. Tabii ki mali yıl ile bizlerin kullandığı takvim aynı değil. Bizlerin diline göre bu saydığımız video oyunları 1 Temmuz 2018 ile 30 Eylül 2018 tarihleri arasında çıkacak.

EA ekibinin açıklamalarına göre yeni Battlefield oyunu da 2019 mali yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Yani bizlerin zamanı ile 1 Ekim 2018 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında denk geliyor. Son olarak, Anthem isimli video oyunu hakkında durum biraz farklı. Çünkü bu oyun için bir çıkış tarihi aralığı değil, direkt olarak oyunun çıkacağı ay verildi. Yapılan açıklamalara göre Destiny benzeri bir video oyunu olan Anthem, garanti olarak Mart 2019 içerisinde piyasaya sürülecek. Bu tarih de zaten 2019 mali yılının son ayı oluyor.

EA istatistiklerine göre dijital video oyunu satışları da yükseliyor

Yazımızda bahsetmiş olduğumuz ekip, video oyunlarının çıkış tarihi haricinde, kutulu ve dijital video oyunlarının satış değerlerine de değindi. Ekipten gelen açıklamalara göre kutulu video oyunlarının satışları her geçen çeyrekte düşmeye devam ediyor. Buna karşılık da dijital video oyunlarının satışları yükseliyor. Şirket henüz bu konuda dijital oyunları değerlendirecek ve kutulu oyunları da öldürecek bir adım atmadı ama yakında bizler böyle bir adım bekliyoruz efendim.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster