EA ve DICE ekiplerinin eski yöneticisi, yeni stüdyo ile yeni oyunlarını detaylandırdı

Patrick Söderlund, 50 kişilik ekibi ile kaliteli bir ücretsiz video oyunu geliştiriyor.

EA isimli dev şirket ile ismi neredeyse bütünleşmiş olan Patrick Söderlund, 2017 senesinde hem EA, hem de DICE cephelerindeki yöneticilik rolünü bırakmıştı. Patrick Söderlund, bu iş ardından kendi oyun stüdyosunu açmıştı. Şimdi ise bu kişi; hem yeni açtığı stüdyo, ki bu stüdyonun adı Embark Studios, hakkında, hem de geliştirdikleri ilk video oyunu hakkında bilgiler verdi. Bu bilgiler ise birçok oyuncuyu heyecanlandırdı.

Embark Studios

Embark Studios, ücretsiz bir video oyunu ile oyuncuları selamlayacak

Patrick Söderlund öncelikle, “Embark Studios isimli stüdyomuzu açalı 3 ay oldu ve artık her şey yerine oturmaya başlıyor. Stüdyomuza binlerce başvuru aldık ve 50 kişiden fazlasını aramıza kabul ettik. Stockholm içerisinde, Old Town bölgesinin kalbine yerleştik. Ardından da ilk oyunumuz üzerinde çalışmaya başladık. Şimdi ise sizlere ne kadar yol katettiğimiz hakkında bilgiler vermek istiyoruz.” dedi.

Patrick Söderlund, tahmin ettiklerinden çok daha kısa bir sürede, ilk video oyunları için sağlam bir fikir bulduklarını belirtti. Açıklamalara göre tüm ekip bu fikir için heyecanlı ve ilk prototipler de geliştirilmeye başlandı. Açıklamalara göre bu video oyunu, temelinde bir aksiyon oyunu olacak. Bu video oyunu, eşli oyuncu sistemlere önem verecek ve uzak bir geçmişte geçecek. En önemlisi de bu video oyunu, oynaması ücretsiz bir yapıt olacak.

Açıklamaların devamına göre Embark Studios, bu video oyununu geliştirmek için birçok farklı oyun motoru denedi. Son karar ise Epic Games tarafından geliştirilmiş olan Unreal Engine üzerinde oldu. Ekip, muhtemelen bu noktada da Unreal Engine 4 isimli oyun motorunu kullanıyor. Hatta ekip, bu oyun motoru üzerinden bir test dünyası oluşturdu bile. Bu dünyayı da hemen yukarıdaki videodan görebiliyorsunuz.

Embark Studios, görüntülerde karşınıza çıkan dünyayı 3 haftada, 3 kişi ile geliştirdi. Dünyanın büyüklüğü ise 256 kilometre kare olarak açıklandı. Ayrıca bu dünyada dinamik hava şartları ve ışıklandırma sistemleri de bulunuyor. Tabii ekip tarafından geliştirilen video oyunu bu dünyanın içerisinde mi bulunur, bilemiyoruz. Embark Studios çalışanları, sadece Unreal Engine 4 motorunu test etmek için böyle bir şey geliştirmiş olabilir.

Geliştirilen yeni oyun tam olarak nasıl olacak?

Embark Studios tarafından yapılan açıklamalara göre geliştirilen ilk oyunun eşli oyuncu temelli olacağını sizlere söylemiştik. Geliştirici ekibin söylediğine göre oyuncular, bu video oyunu içerisinde imkansız görünen ilginçliklerin üstesinden gelmeye çalışacak. Bu da tabii ki oyuncuların birlikte çalışması ile gerçekleşebilecek. Ekibin söylediğine göre oyuncular, geliştirdikleri oyunun dünyasında interaktif şeyler oluşturabilecekler.

Tabii bahsetmiş olduğumuz isimsiz oyunun yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini söylemek oldukça güç. Açıkçası, eğer Patrick Söderlund ve ekibi, büyük bir video oyunu düşünüyorsa, böylesine ortalama büyüklükte, belki biraz küçük görülebilecek bir ekip ile 5-6 senede bu oyunu geliştirebilecektir. Bu yüzden de oyuncuların, bu oyunu hemen beklemelerini önermiyoruz. Muhtemelen bu yapıt, yeni neslin ortalarına doğru karşımıza çıkacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x