Half-Life 2 adını andığımız anda, her yanımızı buram buram nostalji kaplıyor, değil mi? Özellikle serinin ilk oyunu olan Half-Life’ın çoklu oyuncu modunda geçirdiğimiz zamanlar, bizlere tekrardan oyunu oynama hissi aşılıyor resmen. Şimdi, biz Half Life 2’nun büyük bir hayranıyız tabii ki ama tek hayran da biz değiliz elbette. YouTube üzerinde bir kanal olan Vergil’in sahibi de, en az bizler kadar hayran oyuna. Zira, Unreal Engine 4 ile yapmış olduğu çalışmalar, resmen gözlerimizi doldurur nitelikte. Vergil tarafından yayımlanmış olan bir videoda, Vergil’in Half-Life 2’yu +Unreal Engine 4 ile ne kadar değiştirmiş olduğuna şahitlik ediyoruz.

Half Life 2

Half Life 2 demek ki bugün çıksa, böyle görünür

Vergil tarafından video başında verilen bilgilere göre, kanal sahibi orijinal Half Life 2 ögelerini alıp Unreal Engine 4’a yerleştirmiş. Burada ise, ögeleri tekrardan elden geçirmiş. Ta ki, görüntü kalitesi kendisini tatmin edene kadar. En son olarak da, video içerisinde göstermiş olduğu şeylerin, henüz yapım aşamasındaki hali olduğunu dile getiren Vergil, bizlere güzel bir 4 dakikalık anılarımızı tekrar canlandırma fırsatı sunmuş. Eğer bir an önce yayımlanmış olan Half-Life 2 videosunu izlemek isterseniz, haberimizin en sonunda sizleri bekliyor kendisi.

Açıkçasını sorarsanız, haberimizin baş konuğu olan videodaki Half Life 2, kesinlikle muhteşem ötesi görünüyor. Yansımalar, kaplamalar ve daha nice görsel ayrıntı, bizleri resmen büyüledi. Eğer Karşımıza böylesine güzel bir görselliğe sahip Half-Life 2 tekrar sunulacaksa, cüzdanlarımızı boşaltmaya fazlasıyla hazırız. Umarız ki, Vergil tarafından yapılan bu çalışmaların ardı arkası kesilmez ve son hızıyla devam eder. Böylelikle, yıllar sonra da olsa, tekrar güzelce oyunun tadını çıkarırız.

Etiketler: