E3 2018 geldi ve geçti. Birçok insan bu etkinliği direkt olarak etkinlik alanında izledi. Bazı insanlar ise etkinlik alanına gidemedi ve sunumları canlı olarak izledi. Tabii bu canlı yayınları izlemenin de birkaç farklı yolu vardı. Bu yollardan bir tanesi de Twitch idi ve Twitch ekibinden gelen istatistiklerine göre de birçok insan, bu sunumları izlemek için bu platformu tercih etti.

E3 2018

Twitch cephesinden gelen istatistiklere göre 10 Haziran 2018 tarihinde canlı olarak neredeyse 3 milyon oyuncu, E3 2018 sunumlarını izlemek için platformu ziyaret etti. Bu, Twitch platformu için bir rekor ve bu rekor daha önce Ocak 2018 içerisinde 2.3 milyon anlık izleyici ile birlikte kırılmıştı. Bu rekordan aylar sonra ise video oyunu konferansı sayesinde platform kendi rekorunu geçti.

Dijital canlı yayın platformu bu istatistikleri detaylandırmadı. Bu yüzden rekorun kırıldığı gün en fazla hangi ekibin sunumu izlendi, bilemiyoruz ama ortada iki şans var: Bu rekorun kırılmasında ya Microsoft, ya da Bethesda tarafları rol oynadı. Çünkü rekorun kırıldığı gün o iki ekibin canlı yayını bulunuyordu.

Tüm bunların haricinde, verilen istatistiklere göre Twitch içerisinde E3 2018 boyunca 1.6 milyar dakika boyunca sunumlar ile alakalı şeyler izlendi. Bunu geçen senenin sunumları ile karşılaştıracak olursak, ortada neredeyse %110 şeklinde bir büyüme görünüyor. Açıkçası oyuncuların bu sunumlara önem göstermiş olması oldukça olumlu bir şey. Bizler her ne kadar canlı yayınlar için YouTube platformunu tercih etsek de, Twitch tarafını da tebrik etmek lazım.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster