Battlefield V duyuruldu ama bu duyuru ile dünya üzerindeki birçok oyuncu sinirlendi. Çünkü bu oyun İkinci Dünya Savaşı temasına sahipti ve içerisinde kadın karakterler bulunuyordu. Tüm problem bu idi. Çünkü DICE, tarihsel gerçekçilik yerine politik doğruluğu seçmişti. Tabii oyunculara göre bu durum böyleydi. Battlefield 5 oyununun duyurusundan beri DICE, birçok farklı platformda oyununu savunmaya devam ediyor ve bu savunmalar şimdi de Reddit üzerinden devam ediyor.

Battlefield 5

Ne Battlefield 5 içerisinde, ne de gelecek oyunlarda bu durum değişmeyecek

DICE ekibinin tasarım yönetmeni, Reddit üzerinden bazı açıklamalar yaptı ve bize soracak olursanız, bu açıklamalar gayet anlamlı idi. Bu yüzden sizlere sunmak istedik. Bahsetmiş olduğumuz tasarım yönetmeni, “Duyuru videomuzdaki tüm olumsuz oylar, insanların hala oyunumuza ilgi gösterdiğini belirtiyor. Benim korktuğum şey nefret değil, ilgisizliktir. Kadın askerleri seriye soktuğum zaman bu tip tepkilerin geleceğini biliyordum ama benim bir kızım var ve kızım, ‘Neden kendim gibi bir karakter ile oynayamıyorum?’ dediği zaman, ‘Çünkü sen kadınsın.’ demek istemiyorum.” dedi.

DICE ekibi, yaptığı önceki açıklamalarda da bu tip nefretlerden korkmadıklarını ve Battlefield serisinde, özellikle de Battlefield V içerisinde kadın karakterlerin bulunmaya devam edeceğini açıklamıştı. Bizler bu konuda hiçbir yanlış göremiyoruz. Zaten internet alemi, atılan her adıma olumlu ve olumsuz tepki gösteriyor. Eğer tarihsel gerçekçilik adına kadın karakterler kullanılmasaydı da olumsuz yorumlar gelecekti. Bu yüzden, eğer oyun hoşunuza gidiyorsa satın alınız ve oynayınız. Gitmiyorsa da oynamayınız. Bu kadar basit. Senelerce bir proje üzerinde gece-gündüz çalışan insanları yerin dibine sokmaya gerek yok.

Etiketler:

,