Geride bıraktığımız hafta içerisinde resmi olarak tanıtılan Battlefield V, DICE ve EA tarafından Twitter üzerinde gösterilmeye devam ediliyor. Geçtiğimiz gün Twitter üzerinden yapılan bir paylaşım ile de Battlefield 5 için 3 adet yeni konsept tasarım yayımlandı. Bu tasarımlar, oyun içerisinde bir yere sahip mi, şimdilik bilemiyoruz ama konsept oldukları için ortada bir garanti durum bulunmuyor. Yani, gösterilen sahneler oyunda olabilir de, olmayabilir de.

Battlefield 5

Battlefield 5, savaşın bilinmeyen cephelerini göstermeye devam ediyor

Bahsettiğimiz konsept tasarımları eğer dilerseniz, yazımızın en altındaki galeriden sizler de görebileceksiniz. Bu tasarımlarda DICE; öncelikle Norveç, ardından da Kuzey Afrika bölgelerini oyunculara gösteriyor. Bu konsept tasarımların bir tanesinde düşen bir çığa şahitlik ediyoruz. Bir sonraki tasarımda ise bolca yeşillik görüyoruz ama bu yeşillik, hasar görmüş tanklar ile biraz bozulmuş. Son konsept tasarımda ise karşımıza bir çöl ve küçük bir kamp çıkıyor.

EA ve DICE, bu konsept tasarımları gösterirken de İkinci Dünya Savaşı döneminin bilinmeyen cephelerine değineceklerini tekrarladı. Hatta yukarıdaki Twitter paylaşımında da Türkçe olarak, “İkinci Dünya Savaşı’nı gördüğünüzü sanıyorsunuz ama bildiğinizden çok daha fazla savaş alanı var. Norveç? Kuzey Afrika? Bu, video oyunu dünyasında hiç görmediğiniz bir İkinci Dünya Savaşı.” dendi.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster