Capcom ekibinin, en sevilen serilerinden Devil May Cry için çıkacak bir sonraki oyun; dedikoduydu, gerçekti, geliştiriliyordu, hiç gelmeyecekti derken nihayetinde E3 2018 sırasında duyurulmuştu. Heyecanla kendisini bekleyen pek çok hayranının yüzünde güller açmasını sağlayan Devil May Cry 5 oyununa dair yeni bilgiler de, şimdi olduğu gibi bundan böyle gelmeyi sürdürecektir. Efsanevi aksiyon oyunu serisinin son üyesinin geliştirme sürecinin büyük bir çoğunluğunun tamamlandığı, oran verilerek açıklandı. Bununla birlikte, geliştirilmekte olan bu video oyunu hakkında yeni duyumlar çalındı kulaklarımıza. Dilerseniz, haberimizin devamında; oyunun yüzde kaçlık kısmının tamamlandığının oransal verileriyle beraber, gelen yeni haberlere detaylıca bir göz atalım.

Devil May Cry 5 oyununun geliştirme sürecinin çoğu tamamlandı

Devil May Cry 5 hikayesiyle de heyecanlandırmak istiyor

Video oyunu basınının önemli üyelerinden Famitsu’nun son sayısında, Devil May Cry 5 oyununun % 75’lik kısmının tamamlandığı bildirildi. Güvenilir kuruluşlardan olan Famitsu; bu rakamı verdiyse, büyük ihtimalle doğrulanıp yayınlanmıştır. Yani oyunun 4’te 3’lük bir kısmının tamamlandığını kesin olarak söyleyebiliriz. Capcom, ser verip sır vermeden oyunun büyük bir bölümünü tamamlayabilmesinin de ayrıca bir başarı olduğunun altını çizelim ve alınan diğer bilgilere geçelim. Yeni bilgilerimiz oyunun hikayesi ile ilgili olacak.

Famitsu tarafından ulaşılan hikaye parçalarına bakıldığında; Demon dünyasında, serinin kötü adamlarından en güçlü haldeki Nero ve ana karakterimiz Dante’nin karşı karşıya kalacağı görülüyor. Kaybettiği bir şeyi, yeniden devreye sokmak isteyen Nero; gizemli mücadelesine başlayacak ve karşısında yine kahramanımız Dante bulunacak. Çok fazla detayın verilmediği Famitsu sayısında, oyuna dair çok daha fazla detayın, 2018 Yaz ayları içerisinde oyuncularla paylaşılacağı bilgilerinin yer aldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Tabii bazı okurlarımız, oyunun % 75’lik kısmının geliştirildiğine göre, daha fazla bilgi ve görüntü görmek isteyebilirler. Geliştirici ekibin önemli isimlerinden alınan bilgilere göre; yaklaşık 2 ay sonra gerçekleşecek olan Gamescom sırasında, Davil May Cry 5 için oynanabilir bir demonun tamamlanması üzerinde çalışıldığı bilgilerini de alıyoruz. Eğer bir erteleme olmazsa oyunun; 2019 Mart ayından önce, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştireceği E3 2018 sırasında açıklanmıştı.

Etiketler: