Destiny 2: Solstice of Heroes 2020, ne kadar başarılı bir etkinlikti?

Destiny 2 oyununda gerçekleştirilmiş olan en güncel etkinliğe biraz yakından göz attım.

Destiny evrenindeki en önemli dönemlerden ve etkinliklerden bir tanesidir Solstice of Heroes. Yalnız, ben bu oyunu senelerdir, senelerdir ve senelerdir oynuyorum, buna rağmen bu senenin Solstice of Heroes etkinliği benim için bir ilk oldu. İnanması çok güç ama daha ilk Destiny oyununun yine ilk senesinden beri ben yaz aylarında bu oyunu oynamıyordum. Bazen mola vermiş oluyordum, bazen de oyunu tamamen bırakmış oluyordum. Bu sebepten ötürü de Solstice of Heroes etkinliğine ilk defa, Destiny 2 oyununda, 2020 senesinde denk geldim. Şimdi de deneyimlerimden biraz bahsetmek istiyorum.

Destiny 2

Destiny 2 oyununda gördüğüm en iyi etkinliklerden biri miydi?

Festival of the Lost, benim Destiny evreninde en sevdiğim etkinliklerin başında geliyor. Ardından da aslında Dawning etkinliği hoşuma gidiyor. Yalnız, 2020 senesinde bir de hayatımıza Guardian Games girdi ki sormayın; kendisi benim en nefret ettiğim etkinliklerin başını çekmeyi başardı. Açıkçası, böyle başarısız bir etkinlik sayesinde Bungie cephesinin bu tip dönemleri tasarlarken nasıl bir kafada olduklarını görmüştüm. Bu sebepten ötürü de sıradaki Solstice of Heroes etkinliğinden pek bir beklentim yoktu. Hatta, eskiden olduğu gibi bir kez daha bu dönemde oyuna mola vermeyi düşünmüştüm.

Tahmin edersiniz ki öyle bir şey yapmadım, sezon boyunca oyunu oynadım ve etkinliğe de katılım gösterdim. Bunun en büyük sebebi, kısa bir süre sonra zırh seti oldu. Geçen senelerin etkinliklerinde içeriğe pek dikkat etmemiştim ama Destiny evreninde ışıklı bir zırh görünce kimse sanırım o içeriğe hayır diyemez. Yalnız, sonradan keşfettim ki geçen senenin Solstice of Heroes etkinliklerindeki zırh setleri çok daha güzelmiş. Yani yine kötü bir döneme denk geldim ama olsun. Neyse, zırh setlerini sevmesine sevdim ama çok kritik bir problem bulunuyordu: Bu zırhları yükseltmek için görevler.

Solstice of Heroes ile oyuna eklenen zırh setleri, nadir seviyede oyunculara veriliyor. Her zırh parçasının kendisine ait görevi oluyor ve o görevleri bitirdiğiniz zaman zırh seti, bir üst seviyeye çıkıyor, ondan sonra bir üst seviyeye daha çıkıyor ve beyaz ışık ile efekt kazanıyor. Beyaz ışığın çıktığı kısma kadar her görev tamam ama en zor seviyede Nightfall: The Ordeal oynamak ve Trials of the Osiris modunda yedi kere galibiyet elde etme beni aşan şeyler. Bunun başlıca sebebi ise oyunu oynayacak hiçbir arkadaşımın olmaması, grup arama olaylarını da pek sevmiyor olmam tabii ki.

Parayı veren düdüğü her zaman için çalıyor. Eğer zırh setlerinin o son seviyedeki görevlerini yapmak istemezseniz, Silver veya Bright Dust ile elementlerle eşleşen parlamalar alabiliyorsunuz. Ben ise bunu kesinlikle kullandım ve Silver ile gerekli alışverişi gerçekleştirdim. Tabii ki mikro ödeme ile alınan zırh parlamaları, kazandığınız parlama ile aynı tadı vermiyor ama yine de olsun; en azından senelerdir bu oyunu oynuyorum, bir kere de olsa parlayan zırhım oldu diyebileceğim. Zaten, parlamasa bile kendisi Warlock tarafı için son zamanlarda tasarlanmış olan en iyi setlerden biri bence.

Her şey zırh seti demek mi?

Destiny 2 oyununun bu sene gerçekleştirilen Solstice of Heroes etkinliğinde her şey tabii ki zırh seti değildi. Mesela, öncelikle oyuna yeni bir oynanabilir bölge eklendi. Ben sanıyordum ki geçen sene eklenen bölge ile bu senenin bölgesi aynı ama öyle değilmiş; bu sene için yeni bölüm hazırlanmış. Bu kesinlikle olumlu ve gelenek haline getirilmesi gereken bir şey. Yalnız, tasarımın bir tık geliştirilmesi gerekiyor; çok fazla çıkmaz sokak veya kat filan bulunuyordu. Ayrıca bölüm sonu canavarları da oralarda saklandığı için gerekli yerleri bulmak gerekenden daha uzun sürüyordu bence.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu etkinlik de oyuna daha fazla Bounty tipi içerik getiriyordu ama Guardian Games etkinliğinin tam tersine bu sefer o tip görevlere hiç dokunmadım bile. Sadece oyunun bana zorunlu kıldığı kadar Bounty tamamladım ve aslında ilk haftadan filan da zırhların kendisini parlamaların açılacağı seviye getirdim ve etkinliği bıraktım. Devam etmek için pek bir sebep yoktu ki. Yani, tabii ki daha fazla kutu kazanıp, daha yüksek değerlere sahip olan zırhlar elde edebilirdim ama önümüzdeki sezonda yeni setler gelecek zaten. Birkaç ay için de kendi canımı sıkmak istemedim açıkçası.

İşte bu noktada da Destiny 2 oyununun en azından bu etkinliğinin büyük bir problemini fark ettim. Etkinlik, kozmetik açıdan kesinlikle başarılıydı. Yalnız içerik olarak beni pek kendisine bağlayamadı. Aynı zamanda yine ve yine Bounty sistemi karşımıza çıkıyordu. İnsanın bir süre sonra tüm bunlarla uğraşası gelmiyor açıkçası. Ayrıca, The Darkness tepemizdeyken ve oyundaki dört farklı gezegene çok büyük çaplı bir saldırı yapılmışken, mantıken neden böyle bir etkinlikle vakit kaybettiğimizi de anlamıyorum. Belki de oyundaki sezonların durumuna uygun etkinlikler görmeliyiz.

Bu senenin Solstice of Heroes etkinliğini kesinlikle beğendim. Ayrıca etkinliği dört hafta boyunca oynama gibi bir zorunluğun olmaması da aslında hoşuma gitti; mola verebildim yine. Buna karşılık etkinliğin iyileştirmeye ve geliştirilmeye açık çok yönü var diye düşünüyorum. Yine de bunu çok kafaya takmayacağım; Destiny 2: Beyond Light çıkışını gerçekleştirmeden önce Festival of the Lost da gerçekleştirilecek. Bu senenin kozmetik ögeleri de gayet güzel gibi görünüyor ve geçen seneden bazı ödüller de geri dönüyor. Bir insan daha başka ne ister ki?

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x