Çin şu sıralar oldukça önemli bir pazar. Özellikle de video oyunları için. Buna rağmen birçok video oyunu dağıtımcısı, bu ülkede video oyunu dağıtmıyor. Mesela Bungie, Activision aracılığı ile hiçbir Destiny oyununu Çin sınırları içerisinde dağıtamamıştı. Fakat bu durum gelecekte değişecek gibi görünüyor. Çünkü Bungie ekibi, 100 milyon dolarlık yatırım aldı ve bu yatırım karşılığında da NetEase şirketine küçük bir hisse verdi. NetEase ise tabii ki Çin sınırları içerisinde bulunan bir video oyunu dağıtımcı şirketi.

Destiny 2

Acaba Destiny, bu adımla Çin’e girebilir mi?

Ortaya çıkan raporlara göre NetEase, artık Bungie ekibinin Bellevue, Washington bölgesindeki stüdyosunda önemli bir hisseye sahip ve yönetimde de söz hakkına sahip. Bu konuda çok fazla bilgimiz yok ama stüdyonun patronu olan Pete Parsons, bir açıklama yaptı. Pete Parsons, “Bu anlaşma tamamen uzmanlık ile alakalı. NetEase çok başarılı fikirlere sahip ve kendileri, bizim de yeni fikirler oluşturmamıza yardımcı oluyor. Şimdilik oyunlarımızı Çin’de dağıtmak için herhangi bir anlaşmamız bulunmuyor.” dedi.

Yapılan açıklamaların devamına göre Destiny serisinin geliştirici ekibi, bu şirketle anlaşma imzaladı çünkü şirketin çok önemli noktalarda deneyimi ve uzmanlığı bulunuyor. Mesela Çin ve mobil platform. Bungie, ne yazık ki Çin ve mobil platform üzerinde deneyimsiz ve belli ki yardıma ihtiyacı var. Ekip, bu yardımı da NetEase şirketinden alabileceğini düşünüyorsa, ne mutlu onlara. Çünkü bahsedilen şirket, video oyunu dağıtımcılığı konusunda önemli bir şirket.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster