PlayStation ekibi, E3 2018 sunumlarına geri sayım yaptığı ikinci günde, daha önceden söyledikleri gibi birinci parti video oyunlarından bir tanesinin çıkış tarihini açıkladı. Çıkış tarihi açıklanan oyun ise tabii ki Days Gone oldu. Zombi temalı bu açık dünya oyunu, yapılan açıklamalara göre 22 Şubat 2019 tarihinde piyasada olacak. Eğer dilerseniz oyunun çıkış tarihinin verildiği videoya da hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Yeni oynanış görüntüleri bulunuyor bu videoda.

Days Gone

Days Gone için çok beklememize gerek kalmayacak

Yayımlanmış olan video ile oyun içerisinde karşımıza çıkacak üç farklı düşman tipi ile de karşılaştık. Bu düşmanlardan ilki jaguarlar, ikinci dağ kaplanları ve üçüncüsü de virüs kapmış olan kuzgunlar. Tabii bu kuzgunların oyun içerisindeki adı Criers olarak geçiyor ve görünüşe göre kendileri başımıza bayağı bir dert çıkartacak.

Yayımlanmış olan videoda ayrıca Marauders tarafından kurulmuş yeni bir tuzak tipine de rastlıyoruz. Bu tuzakta üzerimize direkt olarak bir araç salınıyor. Çıldırdınız mı sevgili Marauders birliği? Tabii Marauders bir yana, Rest In Peace isimli yeni bir kült de bulunuyor oyunda. Bu kültü de video ile daha iyi tanıdık. R.I.P. olarak da kısaltabileceğiniz Rest In Peace kültü, zombilere tapıyorlar ve onları öldürmüyorlar. Öldürmek yerine, kendilerini zombilerin önüne atıp, öldürülmeyi bekliyorlar.

Days Gone için çıkış tarihi bu video ile açıklandı ama çıkış tarihinden çok daha fazlasını gördük videoda. Mesela oyunun senaryosundan önemli iki karakter ile tanıştık. Bu karakterlerin adı Alkai Turner ve Ada Tucker olarak açıklandı. Ada Tucker, eski bir hapishane hemşiresi. Şimdi ise kendisi Hotsprings kampını yönetiyor. Diğer karakter ise Hotsprings kampındaki bir silah satıcısı. Anlaşılan o ki, bu iki arkadaş da senaryo içerisinde önemli bir rol oynayacak.

Eğer dilerseniz yazımızda bahsetmiş olduğumuz tüm bu bilgileri, oyun için yayımlanan çıkış tarihi videosunda da görebilirsiniz. Sizlere şimdiden iyi seyirler diliyoruz ve aradan çekiliyoruz. Artık yapmamız gereken tek şey, 22 Şubat 2019 tarihini beklemeye başlamak.

Etiketler: