Öyle bir video oyunu yaptılar ki, ondan sonra atacakları her adımı takip eder olduk. The Witcher serisiyle ilgiyi üzerine çeken Polonya merkezli geliştirici ekip, bilindiği üzere The Witcher 3: Wild Hunt ile zirve yaparak, oldukça saygıdeğer unvanlar kazanmıştı. CD Projekt RED ekibinin geliştirmekte oldukları yeni video oyunu Cyberpunk 2077; merakla beklenmeyi sürdürürken, hakkında neredeyse hiçbir bilgi sunulmayışı da hayranların merakını arttırmayı sürdürüyor. Daha önceki raporlara göre geliştirici ekibin, E3 2018 sırasında beklenen bilgilendirmeleri yapması söyleniyordu ve nihayetinde resmi E3 2018 programında da böyle bir etkinliğin var olacağı belirtilmiş oldu. Başka bir anlamda; Polonyalı geliştirici ekibin, RPG türündeki yeni video oyununun göreceğimiz, tam manasıyla resmiyet kazandı.

CD Projekt RED ekibinin E3 2018 sırasında bir RPG oyunun sunuşunu yapacağı doğrulandı

Resmi E3 etkinlik programına eklenen bilgilere göre; CD Projekt RED ekibi, RYO tipindeki yeni bir video oyununu gösterecek. Neredeyse hepimizin bu oyunun ne olduğunu bilmemize rağmen, etkinlik programında oyunun adından bahsedilmiyor. Cyberpunk 2077 ismini görmememize rağmen, bir taraftan da oyunun türünün ve çıkışını gerçekleştireceği platformların bilgisini doğrulamış oluyoruz. Buraya tıklayıp görebileceğiniz E3 2018 etkinlik programına baktığımızda, oyunun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için sunulacağını görüyoruz.

Gösterin artık oyunla ilgili yeni bir şeyler CD Projekt RED Bey

E3 2018 programına eklenen CD Projekt RED etkinliklerinin neleri kapsayacağı hakkında bilgi verilmemesine rağmen, daha önceden yapılan açıklamalara göre, kapsamlı bir sinematik videosunun gösterileceği bekleniyor. Aynı zamanda kapalı kapılar ardında basın mensuplarına da oynanış videosu sunulacak. Yeri gelmişken Cyberpunk 2077 oyununa dair şimdiye kadar edinilen bilgilerden de kısaca bahsedelim: Polonyalı ekip tarafından geliştirilen video oyunu; etkinlik programında belirtildiği üzere, rol yapma oyunu, yani RPG tarzında olacak. Üçüncü şahıs ve birinci şahıs olarak oynanabilecek ve herhangi bir mikro ödeme içermeyecek.

Genel anlamda The Witcher 3: Wild Hunt tarzında olacağı tahmin edilen Cyberpunk 2077, genişleme paketleri konusunda da benzer bir yol izleyecek. Henüz net bir çıkış tarihinin açıklanmamasıyla birlikte, E3 2018 sırasında bu konuda da bilgilerin geleceği ümit edilen ana oyunun çıkışı sonrasında, genişletme paketleriyle destekleneceği muhtemel görünüyor. 12 Haziran 2018 ile 14 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan E3 2018, akıllardaki pek çok sorunun da yanıtını getirecektir. Heyecanla CD Projekt RED ekibinin sunumunu bekliyor olacağız.

Etiketler:

,