Bir yılın bahar aylarına ulaşıldığında, o yıl çıkacak olan Call of Duty oyunuyla ilgili söylentilerin ardı arkası kesilmemeye başlıyor. FPS türündeki serinin 2019 senesi içerisinde çıkacak olan oyunuyla ilgili de bazı kaynaklar aracılığıyla yeni söylenti haberleri almayı sürdürüyoruz. 2018 senesinin söylenti haberlerinin odağında Call of Duty: Black Ops IIII oyununda senaryo modu olmayacağı bilgisi vardı ve doğru çıkmıştı. Bu yılki söylentilerdeyse, 2019 senesindeki oyunun Call of Duty: Modern Warfare 4 olacağı yoğunluk kazanmış durumda. Haberimizdeyse bu oyunda zombi ve Battle Royale modlarının olmayacağı duyumlarına yer veriyoruz.

Call of Duty: Modern Warfare 4 oyununda Zombi ve Battle Royale modları olmayabilir

Call of Duty: Modern Warfare 4, yeniden senaryo moduna odaklanacak gibi görünüyor

Gelen söylentilere baktığımızda 2019 senesinde çıkışını gerçekleştireceği tahmin edilen Call of Duty oyununda bazı eksikliklerin olacağını görüyoruz. Gaming Intel tarafından ortaya atılan söylentilere göre 2019 senesinde çıkacak olan Call of Duty oyununda; özel yetenekli uzmanlar, zombi modu ve Battle Royale modu bulunmayacağı belirtiliyor. Oyunun geliştirici ekibi Infinity Ward, bu yazdığımız unsurları yeni oyunda sunmayacak gibi görünüyor.

Gaming Intel kaynaklı söylentilerin genelde güvenilir olduğunu belirtebiliriz. Bu kaynağa göre Call of Duty: Black Ops IIII oyununda oldukça beğeniyle karşılanan Battle Royale modu başta olmak üzere diğer unsurları da 2019 senesinde çıkacak oyunda göremeyeceğiz. Bu arada Call of Duty serisinin artık gelenekselleşen oyun modu olan zombilerin de serinin yeni oyununda göremeyeceğimiz ifade ediliyor.

Bununla birlikte, 2019 senesinde Call of Duty: Modern Warfare 4 adıyla çıkacağı tahmin edilen oyunda farklı bir eşli oyunculu oynanışın bulunacağı da gelen söylentiler arasında yer alıyor. Bu eşli oyunculu ve takım oyunu tabanlı yeni oyun modunun, Call of Duty: Modern Warfare 3 oyununda bulunan hayatta kalma moduna benzer yapıda olacağı da gelen tahminler arasında gözümüze çarpıyor. Bununla birlikte bahsettiğimiz oyun modlarından yoksun olsa da 2018 senesinde olmayan senaryo modunu yeniden seride göreceğimizi biliyoruz.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster