Her yıl bir Call of Duty oyunuyla karşılaşmaya ve her senenin başlarında o sene gelecek olan Call of Duty oyununun hangi tema üzerine kurulu olacağını tartışmaya alıştık. 2019 senesi için bu serinin Call of Duty: Modern Warfare 4 ile devam edeceğine dair söylentilerden daha önceki bir içeriğimizde bahsetmiştik. Bu söylentiler Mayıs 2018’den beri devam ediyor ve henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Öte yandan, bazı kaynaklardan gelen farklı söylentiler sayesinde 2019 senesi içerisinde çıkacak olan Call of Duty oyununun yapısı ve çoklu oyunculu haritaları hakkında yeni bilgiler kulaklara çalınıyor.

Call of Duty: Modern Warfare 4 söylentileri detaylanıyor

Call of Duty: Modern Warfare 4 ile serinin eski haritaları gelecek mi?

Bazı kaynaklar tarafından verilen bilgiler, sevilen FPS serisinin bu sene çıkacak olan oyununun Call of Duty: Modern Warfare 4 olacağını işaret ediyor. Ayrıca bu kaynaklar oyunun adını işaret etmekle de kalmayıp bazı detayları bizlere aktarıyorlar. Giriş kısmında da belirttiğimiz üzere bunların bir söylentiden ibaret olduğunu belirtelim. Tabii bununla birlikte söylentilerin mantıksız bir tarafının bulunmadığını da sizlerle paylaşalım. Bu arada Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered oyununun ayrıca yapıldığına dair söylentileri ayrı bir kenara yazalım.

Peki, nedir bu söylentiler diye sabırsızlanan okurlarımızı daha fazla bekletmeden devam edelim isterseniz. Belirttiğimiz kaynaktan alınan bilgilere göre 2019 senesi içerisinde çıkacak olan oyunun içerisinde Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Call of Duty: Modern Warfare 3 oyunundan bazı izler bulunacak. Serinin 2019 senesi içerisinde çıkacak oyununun çoklu oyunculu haritaları içerisinde, yukarıda yazdığımız serinin 2. ve 3. oyunundan çoklu oyunculu haritaları göreceğiz.

Yeni oyun için seçilecek haritalar, oyuncuların en çok sevdiği haritalar olmasına özen gösterilecek. Benzer bir sistemin Call of Duty: Black Ops IIII oyununun haritalarında karşımıza çıktığını da burada hatırlatalım. Black Ops Pass seçeneğiyle birlikte Black Ops ismini barındıran oyunlardaki sevilen haritaları 2018 senesinde çıkan oyunda görebiliyorduk. Benzeri bir durumla da 2019 yıl içerisinde karşılaşacağımıza dair söylentiler dolaşıyor. Söylentilerin, öyle akla uzak ihtimalleri barındırmadığının altını çizerek resmi açıklamaların yapılacağı günü beklediğimizi söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster