Bu sene karşımıza Call of Duty: Black Ops IIII oyununun çıkacağı artık kesinleşti. Yalnız daha bizler bu oyunu elimize alamadan, bir sonraki senenin Call of Duty oyunu sızdırıldı. Ortaya çıkan bilgilere göre bu oyun, Call of Duty: Modern Warfare 4 olacak. Bahsettiğimiz bu bilgi direkt olarak Matt Harris tarafından ortaya atıldı ki bu şahıs daha önce Call of Duty: Black Ops IIII ile alakalı doğru bilgiler ortaya sunmuştu. Ayrıca, bu sızdırmalar ışığında bir de klasik Call of Duty: Modern Warfare geliştiricilerinin uzun bir aradan sonra stüdyoya geri döndüğünü görüyoruz. Dilerseniz tüm bu bilgilere yazımızın devamından detaylıca göz atalım.

Call of Duty: Modern Warfare 4

Call of Duty: Modern Warfare 4 gerçek olabilir mi?

Öncelikle Matt Harris tarafından ortaya atılan bilgilerden bahsedelim. Aslında bu şahıs tarafından ortaya atılan tek bir bilgi var, o da önümüzdeki sene çıkacak oyunun Call of Duty: Modern Warfare 4 olacak olması. Bu kişi daha fazla hiçbir şey söylemedi. Bu yüzden aslında kendisine inanmak biraz zor ama ortada kendisine inanmak için birkaç küçük detay da bulunmakta.

Bahsetmiş olduğumuz bu seri Infinity Ward tarafından geliştirilmişti. Yalnız, geçmiş bir tarihte birçok Infinity Ward çalışanı, stüdyodan ayrılarak Respawn Entertainment stüdyosunu kurmuştu. Bizlere Titanfall serisini kazandıran ekip yani. Yalnız, şimdi bu Infinity Ward ekibinden ayrılıp, Respawn Entertainment stüdyosuna geçiş yapmış olan birçok geliştirici, yuvaya geri dönüyor gibi görünüyor. Bu da direkt olarak oyuncuların aklına, “Infinity Ward kesin yeni bir Call of Duty: Modern Warfare oyunu yapıyor.” düşüncesini kazıyor.

Peki, Respawn Entertainment ekibinden kimler yuvaya döndü? Öncelikle bu çalışanların isimlerini verelim sizlere: Geoffrey Smith, Joel Emslie, Mark Grigsby, Ranon Sarono, John Mundy, Joshua Dunnam, Dom McCarthy ve Madison Cromwell. Bu isimlerin teker teker pozisyonlarını sizlere söylemeyeceğiz ama özetle, bu isimlerden bazıları yapımcı ve bazıları da tasarımcı. Ayrıca bu isimlerin hepsinin de oldukça deneyimli olduğunu söylemeden geçmek istemiyoruz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster