Call of Duty: Black Ops Cold War – Nasıl daha hızlı hareket edilir?

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda hızlı hareket edebilmek için öncelikle silahınıza bakmanız gerekiyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War gibi bir video oyununda hızlı hareket edebilmek çok önemlidir. Evet, sağ ve sol analoğu kullanarak hareket edebilirsiniz ve depar atabilirsiniz ama bu oyunun içinde hızlanabilmek için yapabileceğiniz daha çok fazla şey bulunuyor. Sizler için hazırladığımız yeni rehber yazısında da tam olarak bunlardan bahsedeceğiz; oyunda nasıl hızlı bir şekilde hareket edebileceğinizi anlatacağız ve bazı oyuncuların çok kafasını karıştıran görüş alanı konusuna ve bunun hızı nasıl etkilediğinden bahsedeceğiz. Eğer konu hakkında yeni bilgilerin sahibi olmak istiyorsanız, sizi yazımızın devamına alalım.


Call of Duty: Black Ops Cold War için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun görüş alanı değinelim

Her şeyden önce şunu söylememiz gerekiyor: Call of Duty: Black Ops Cold War oyunundaki görüş alanı ayarı ile oynamak, karakter hızını hiçbir şekilde etkilemiyor. Görüş alanı veya İngilizce adı ile Field of View ayarını yükseltmek veya düşürmek, sadece çevrenizi ne kadar geniş bir şekilde görebileceğinizi etkiliyor. Bu ayarı arttırdığınız zaman da karakterlerin daha hızlı hareket ediyor olduğunu düşünmeniz çok doğal ama aslında öyle bir şey olmuyor; sadece siz hızlı hareket ediyormuş gibi hissediyorsunuz. Yani, sadece hızlı hareket edeceğim diye görüş alanını en yükseğe çekmenin bir manası yok. Dilediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Call of Duty: Black Ops Cold War veya diğer modern Call of Duty oyunlarında daha hızlı hareket etmek, sadece bazı ek yeteneklere ve elinizdeki silahlara bakıyor. Bazı silahlar, daha temelden sizi daha yavaş veya hızlı hareket ettirebiliyor. Bunun üzerine bir de silahlara ek parça ekledikten sonra, hızınızı daha da aşağıya veya yukarıya çekebiliyorsunuz. Mesela, XM4 silahı elinizdeyken maksimum hıza ulaşabilmek için Infiltrator Grip ve SAS Combat Stock parçalarını kullanmalısınız. Yalnız, bu sırada diğer silah parçaları da sizi yavaşlatmamalı. Bu arada, diğer saldırı tüfekleri için bu parçaların isimleri değişebilir ama değerler her zaman aynıdır.

Makineli tabanca veya kısaltılmış hali ile SMG tipi silahlarda da öne MP5 çıkıyor. Bu silah ile hızlı hareket edebilmek için de Bruiser Grip ve SAS Combat Stock parçalarına yönelmeniz gerekiyor. XM4 tarafında olduğu gibi burada da hız düşüren silah parçaları takmamalısınız. Taktiksel tüfeklerde ise örnek olarak M16 silahına Infiltrator Grip ve SAS Combat Stock takarak, maksimum hıza ulaşabilirsiniz. LMG kategorisinde de Stoner 63 silahı üzerinden konuşacak olursak, 16″ SOR Cut Down, Bruiser Grip ve SAS Combat Stock parçalarına ihtiyacınız olacaktır. Pelington 703 gibi keskin nişancı tüfeklerinde de Infiltrator Grip ve SAS Combat Stock gereklidir.

Son olarak, ek yetenek veya İngilizce adı ile Perk kategorisine Gung-Ho önerebiliriz. Bu özellik sizi temelden hızlandırmıyor ama depar atar haldeyken silah değiştirmenizi ve hatta ateş etmenizi sağlıyor. Bu sayede, oyun sizi hızlandırmıyor ama aynı zamanda yavaşlatmıyor da. Bu sayede, maksimum hızınızda hareket ederken önemli aksiyonları gerçekleştirebiliyorsunuz. Gung-Ho, aynı zamanda depar atarken ekipman kullanmanızı da sağlıyor. Tüm bunları birleştirdiğiniz zaman ve işin içine biraz da taktik kattığınız zaman Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda oldukça hızlı hareket edebilirsiniz ve bayraktan bayrağa hızlıca ulaşabilirsiniz.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x