Tekli oyuncu modunun bulunmayışıyla seriyi farklı bir çizgiye çekeceği söylenen Call of Duty: Black Ops IIII, haliyle çoklu oyunculu modlarıyla ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda bulunacağı ifade edilen Battle Royale modu ve diğer çevrim içi oyun modlarına dair geliştirici ekipten bilgiler de gelmeye devam ediyor. E3 2018 öncesi PC Gamer İngiltere dergisine konuşan Treyarch başkanı Dan Bunting, Call of Duty: Black Ops 4 ve serinin gidişatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Böylelikle çokça merak edilen bazı soru işaretleri de aydınlanmaya başladı. Dilerseniz PC Gamer İngiltere ekibi tarafından Treyarch başkanı ile yapılan röportajın ilgi çeken kısımlarını beraberce bir göz atalım.

Call of Duty: Black Ops 4 oyununun Battle Royale modu netleşiyor

Call of Duty: Black Ops 4, rekabetçi yapısıyla ön plana çıkacak

Treyarch başkanı Dan Bunting öncelikle; oyunun Battle Royale modu olan Blackout modunu yaparken oldukça ilginç tecrübeler edindiklerini, bu tecrübeleri diğer çoklu oyunculu modlarda birlikte değerlendirdiklerini ifade etti. Ayrıca diğer çoklu oyunculu modlardaki bazı özellikleri de Blackout modunda tecrübe edildiğini ifade eden Dan Bunting; Blackout gibi bir hayatta kalma temalı bir oyun modunda, silahların farklı dinamiklerde olması gerektiğinin de altını çizdi. Atışlardaki hasar miktarı ve kurşun hızı sürelerinin daha önceki çoklu oyunculu modlarda fazla önemli olmadığının belirtildiği açıklamada, yeni Battle Royale modu olan Blackout ile yeni silah ve hareket hissiyatının en baştan tasarlandığı vurgulandı.

PC Gamer İngiltere ekibiyle Treyarch cephesi arasında yapılan röportajın bir bölümünde de rastgele mermi sapması konusu göze çarpıyor. Geliştirici ekibin lideri tarafından yapılan açıklamalarda Call of Duty: Black Ops IIII oyununda rastgele mermi sapmasından uzaklaşılacağı bilgisi verilirken akıllara, kısa süre önce DICE tarafından Battlefield V için yapılan açıklama geliyor. DICE ekibi de serinin yeni oyununda rastgele mermi sapmasının olmayacağını ifade etmişti. Açıklamalarda ayrıca; yeni oyundaki gelişim sisteminin öğrenmeyle paralel işleyeceğini, oyuncuların öğrendikçe ödüllendirileceği bir yapının bulunduğu belirtiliyor.

Treyarch başkanı Dan Bunting tarafından yapılan açıklamalarda ayrıca oyuncuların beceri yapısına göre oyun modlarının değerlendirileceği ifadeleri yer alıyor. Her oyuncunun iyi nişancı olamayabileceğini belirten Dan Bunting; serinin yeni oyunu Call of Duty: Black Ops 4 ile birlikte oyuncuların destek tabanlı rolleri de tercih edebileceğini belirtiyor. Buradan da Overwatch benzeri rekabetçi modların yapısıyla ilgili kısa da olsa ipuçları alabiliyoruz. Açıklamalardan çok daha fazlasını, kısa süre sonra gerçekleşecek olan E3 2018 sırasında göreceğimizi belirtelim. Call of Duty: Black Ops IIII; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 12 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.