Biomutant, E3 2018 sırasındaki sessizliğini Gamescom 2018 ile bozacak

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununun andıran yapısı ve tek bir platforma bağlı kalmayacak olması ile rol yapma ve aksiyon tipi oyun türünü sevenleri heyecanlandırmayı başaran Biomutant, beklentilerin aksine E3 2018 sırasında sahne almamıştı. Oyunun geliştirici ve yayıncısı THQ Nordic tarafından yapılan açıklamada, E3 2018’de bulunmayacakları, bunun yerine FIFA Dünya Kupası 2018’i takip edeceklerini ifade etmişlerdi. Tabii THQ Nordic, E3 2018 yerine başka bir organizasyonu işaret etmekten de geri kalmamıştı. Bu işaret edilen organizasyon da başlıktan da anlaşılabileceği üzere Gamescom 2018 idi.

Biomutant oyunu, E3 2018 sırasındaki sessizliğini Gamescom 2018 ile bozacak

Biomutant ile birlikte iki sürpriz oyun duyurusu da etkinlikte olacak

Yeni bir marka olması ve yukarıda da belirttiğimiz gibi; büyük beğeni toplayan ve Nintendo Switch platformuna özel olarak çıkan The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununun bazı dinamiklerini kullanıyor oluşundan ötürü Biomutant, heyecana sebep olmuştu. Dolayısıyla, gelecek yeni haberler merakla bekleniyordu. E3 2018 geçti ama THQ Nordic ekibinin de dediği gibi Gamescom 2018 hala önümüzde duruyor. Burada iyi bir haberi de bilgilerimize ekleyelim. Yapılan açıklamaya baktığımızda Biomutant oyununun, oynanabilir olarak Gamescom 2018’de bulunacağını görüyoruz.

Oyuna dair pek çok yeni bilgiyi ve görüntüyü edineceğimiz Gamescom 2018 kapsamında; THQ Nordic ekibinin, yalnızca tek bir oyun göstermeyeceğini, dolu dolu bir program hazırladığını da buradan belirtelim. Yapılan açıklamada Biomutant oyunuyla birlikte; Darksiders III, Fade to Silence ve Generation Zero oyunlarının, oynanabilir olarak Gamescom 2018’da yer alacağı ifade edildi. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacak olan bu oyunlardan ziyade; Townsmen VR ve yine yukarıda saydığımız üç platform için çıkışını gerçekleştirecek Wreckfest isimli video oyununun da tanıtımları yapılacak.

Ayrıca yapılan açıklamada, daha önce duyurulmayan iki sürpriz oyunun; bir tanesi Gamescom 2018 açılış töreninde olmak üzere gösterileceği de belirtiliyor. Bu sürpriz oyunlara dair duyuruları da merakla bekliyor olacağız. Yazımız bitmeden ekleyelim; Gamescom 2018, 21 Ağustos 2018 ile 25 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek. THQ Nordic tarafından hazırlanan Gamescom 2018 videosunu ise haberimizin hemen altından seyredebilirsiniz.

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir