THQ Nordic denilince, aslında akla hemen bir sürü yapım geliyor. Bunlara örnek olarak, bulunduğumuz yıl içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan Biomuntant ve Darksiders III’yi gösterebiliriz. Yakın bir tarihte gerçekleşecek olan E3 2018 etkinlikleri de, bizleri bayağı heyecanlandırıyor kesinlikle. Zira, E3 2018 demek, birçok yeni haber demek. Böylesi bir etkinlikte de, hazır verilecek çok daha bilgi varken, THQ Nordic ekibini de oralarda görmek isterdik elbette. Fakat, ne yazık ki bu hevesimiz sadece kursağımızda kalacak. Zira, yapılan bir duyuruya göre, geliştirici ekibin, bu yıl düzenlenecek olan E3 etkinliklerine katılmaya pek de niyeti yok.

THQ Nordic

THQ Nordic neden gelmiyor?

Geliştirici ekip tarafından paylaşılan duyuru yazısında, bu sene düzenlenecek olan E3 etkinliklerine gelmeme sebepleri olarak, FIFA Dünya Kupası gösterilmiş. Yaklaşık 2 hafta sonra düzenlenecek olan ve resmen bütün büyükleri göreceğimiz etkinlikte boy göstermeyeceğini açıklayan geliştirici ekip, bu etkinlik yerine Almanya’da düzenlenecek olan Gamescom 2018 ve kısa bir süre sonra da PAX East 2018 etkinliklerinde bulunacaklarını dile getirdi. Bizleri üzen kısım ise, ekibin üzerinde çalışmakta olduğu önemli oyunlar hakkında detayları, biraz daha geç öğrenecek olmak oldu. Fakat sağlık olsun, öyle değil mi? Sonuçta, yakalarından tutup sürükleyerek oralara getiremeyiz. Kendi keyifleri bilir.

Şöyle bir hatırlatma olması amacıyla THQ Nordic ekibinin, Koch Media ve Deep Silver’ı da bünyelerinde barındırdıklarını belirtelim. Deep Silver ise, yine çok beklenen yapımlar arasında bulunan Metro Exodus’u geliştirmekte olan ekip. E3 2018 etkinliğine katılacak olan isimler arasında, Deep Silver da bulunuyor. Bu da, her ne kadar THQ Nordic katılmıyor olsa da ve bünyesinde başka ekipleri bulunduruyor olsa da, Deep Silver gibi ekiplerin hala bağımsız çalıştığını gösteriyor. Peki, bu işimize geliyor mu? Tabii ki işimize geliyor. Sonuçta, Metro Exodus’tan bahsediyoruz.

THQ Nordic gibi önemli bir ekibin, ellerinin altında Darksiders III ve Biomutant gibi yapımlar varken E3 2018 etkinliklerine katılmamaları, açıkçası kabaca görünüyor. Zira, bu yapımları bekleyen birçok oyuncu bulunuyor ve bu oyunculardan bazıları da bizleriz işte. Demek ki, herkes için öncelikler bayağı bir değişkenmiş. Oyun geliştiricisi bile olsanız, konu futbol olduğunda akan sular durabilirmiş. Bu durumda bize de gözlerimizi Gamescom ve PAX East etkinliklerine dikmek kalıyor. Daha fazla Darksiders III ve Biomutant haberleri için sabretmekten başka çaremiz yok.

Etiketler: