İkinci Dünya Savaşı teması ile bu sene içerisinde oyuncuların karşısına sunulacak olan Battlefield V  hakkında bugün ortaya çok ilginç resmi bir bilgi çıktı. EA Help isimli resmi Twitter hesabından gelen açıklamalara göre Battlefield 5, çıkışında sadece iki ülke bulunduracak. Yani, oyuncular çoklu oyuncu modunda sadece 2 farklı taraf olabilecek. Bu taraflar ise Almanya ile Britanya olacak. Peki, EA ve DICE neden böyle bir adım atıyor?

Battlefield 5

Battlefield 5, çıkışında birçok oyuncunun canını sıkabilir

Battlefield V içerisinde artık ücretli herhangi bir içerik paketinin bulunmayacağı resmi olarak açıklanmıştı. Oyuna yeni içerikler Tides of War isimli bir sistem ile gelecekti. İşte oyunun sadece 2 farklı taraf ile çıkacak olması da bu durumun bir parçası. Yani, Battlefield V oyununun geleneksel bir video oyunundan, çevrim içi bir servise dönüşmesinin bir parçası. Yani, Battlefield 5 sadece iki farklı ülke ile çıkacak zaman belli aralıklarla Tides of War aracılığı ile oyuna yeni içerikler eklenecek. Bu içerikler arasında haritalar, silahlar, yeni ülkeler ve çok daha fazlası olacak.

Tabii oyunun sınırlı içerik ile çıkması, karakter özelleştirmelerini de biraz sınırlandıracak. Aslında buna sınırlandırma diyemeyiz. Yapılan bir başka açıklamaya göre oyuncular, her ülkenin askerlerini özel olarak kişiselleştirebilecek. Ayrıca kişiselleştiren karakterler, sadece kendi ülkelerine ait olan ögeleri kullanabilecek.

Tüm bu yapılan açıklamalar, oyunun çıkışındaki harita sayısını da biraz düşürecek gibi görünüyor. Bu konuda resmi bir bilgi yok ama açıklamalara göre Battlefield V ciddi anlamda az içerik ile çıkışını gerçekleştirecek, oyun 2 sene boyunca yeni içerikler ile güncellenecek. Tabii oyunun sadece 2 ülke ile çıkması, harita sayısının da çok azalmasına yol açabilir. Oyuncular, çıkışta yine 10 harita olur şeklinde tahmin yürütüyor ama bizce bu durum imkansız. Bizim en uçuk tahminimiz 5 harita olacaktır.

Etiketler:

,