Henüz hakkında net bilgiler verilmemişken, 2018 senesinde çıkacak olan yeni Battlefield oyununun geçtiği zaman ve ismi önemli bir merak konusuydu. Bilindiği gibi bu FPS serisinin son oyunu, 1. Dünya Savaşı’nı konu alıyordu ve ismi Battlefield 1 olarak kullanılabilmişti. Tabii serinin seneler önce çıkan ilk oyununun isminin Battlefield 1942 olmasıyla, isim konusunda sıkıntı yaşanmamıştı. Gelelim günümüze; düz mantık yürüttüğümüzde yeni oyunun adının da 2 veya benzeri biçimde tasarlanacağı beklenirken, aksine seriyi devam ettirir biçimde, merak edilen isim, Battlefield V olarak lanse edildi. Peki, neden Battlefield 5 değil de romen rakamlı hali oldu diye soran pek çok oyuncu gibi biz de merak ediyorduk ki oyunun geliştiricilerinden konuyla ilgili açıklamalar geldi.

Battlefield 5 cephesinden, neden romen rakamı kullanıldığına dair açıklama geldi

Yeni çıkacak oyundaki romen rakamı kullanımı; dünya üzerinde pek çok tartışmaya konu olmuştu. Gelen soru bombardımanına dayanamayan Battlefield V ekibi, rakam kullanımı konusunda açıklama yapmak durumunda kaldı. Oyunun aslında teknik açıdan Battlefield 5 olduğunun altını çizen geliştirici ekip, romen rakamıyla yazılmış halinin Battlefield Victory, yani zafer olarak tasarladıklarını bildirdiler. Zafer işaretinin de keşfedildiği dönem olan İkinci Dünya Savaşı vurgusunun kullanıldığı, geliştirici ekip tarafından yapılan Twitter paylaşımında görülüyor.

Battlefield 5, 2. Dünya Savaşı’ndaki zafer sembolünü kullanıyor

Ekip tarafından yapılan Twitter paylaşımına baktığımızda; zafer işareti logosu ve zafer terimlerine vurgu yapıldığını görüyoruz. Bu ifade ve işaretin; dönemin İngiltere Başbakanı Winston Churchill tarafından popüler hale getirildiği belirtiliyor. Ayrıca aynı paylaşımın devamında, zafer işaretinin 2. Dünya Savaşı sırasında çoğu müttefik ülke askerleri tarafından kullanıldığı bilgileri de yer alıyor. Hal böyleyken de hazır yeri gelmişken, oyunda 5 rakamı yerine, V sembolünün kullanıldığını öğrenmiş oluyoruz.

Bahsettiğimiz Twitter paylaşımını haberimizin en alt kısmında görebilirsiniz. Oyunun merak edilen bir özelliği daha açığa çıkarken, bilinmeyen ve merak edilen pek çok bilgiye EA Play 2018 etkinlikleri sırasında ulaşılabileceği bilgisi veriliyor. Biz yine ayrıca hatırlatalım, Battlefield V; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 16 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Çıkış sürecine kara oyuna dair açık beta etkinliklerinin de gerçekleştirileceğini içeriğimize ekleyelim.

Etiketler: