5 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Assassin’s Creed Odyssey için onlarca yeni bilgi yayımlandı. Yayımlanan bu bilgiler oyunun yönetmeni tarafından, Twitter üzerinden verildi ve şimdi bizler de elimize geçen bilgileri, yazımızın devamında sizlere sunacağız. Verilen bu bilgiler eminiz ki bazı Assassin’s Creed severleri serinin yeni oyunu için heyecanlandıracaktır.

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey, dinamik hava şartları ile geliyor

Assassin’s Creed Odyssey için verilen bilgilerin ilki, oyundaki ganimetler ile alakalı oldu. Bu bilgilere göre oyunda bulunacak olan ganimetler, rastgele olmayacak. Oyun; belli yerlerde, belli ganimetleri oyunculara verilecek. Ayrıca oyunda bulunacak olan yerler, klasik bir Ubisoft taktiği ile oluşturuluyor. Yani, oyunun geliştirici ekibinde tarihten anlayan insanlar bulunuyor ve ekibin bir kısmında Yunanistan’ı ve diğer gerekli yerleri ziyaret ediyor. Zaten bu durum, serinin diğer oyunları için de geçerli idi.

Yapılan açıklamaların devamına göre bu oyunun dünyasında 7 farklı biyom olacak. Bu biyomların tümünde de dinamik hava şartları ile karşılaşabileceğiz. Oldukça dinamik şartlara sahip olacak olan video oyununda ise genel olarak Eden’in parçalarının insanların eline nasıl geçtiğini öğrenmeye çalışacağız. Yani, serinin önceki oyunu ile az çok bağlantı olacak.

Assassin’s Creed Origins oyununda olduğu gibi Assassin’s Creed Odyssey içerisinde de gemi kullanma mekanikleri olacak. Bu mekanikler, Assassin’s Creed Origins oyunundakinden biraz daha derin olacak ama asla Assassin’s Creed IV: Black Flag seviyesinde olmayacak. Ayrıca, oyunun denizlerinde köpek balıkları da bulunacak.

Tabii sizlerin bu köpek balıklarını görmeye fırsatı olmayabilir çünkü açıklamalara göre oyundaki içerik sayısı, Assassin’s Creed Origins’in içerik sayısından fazla olacak. Bu içeriklerin bazılarını da oyunun modern bölümleri oluşturacak. Açıklamalara göre bu modern bölümleri oynaması zorunlu olacak ama bu modern bölümler, önceki oyunun modern bölümlerine göre daha derin olacak.

Köpeklerle etkileşime bile geçebileceğiz

Assassin’s Creed Odyssey oyununun yönetmeninden gelen açıklamalara göre oyun içerisinde develer tabii ki bulunmayacak ama köpekler bulunacak. Hatta oyuncular köpekleri sevebilecek. Ayrıca oyundaki senaryonun ana kahramanı Kassandra, yani kadın olarak karakter olacak. Çünkü oyunun temel alındığı romanda da ana karakter Kassandra ve tarih onun üzerinden ilerliyor. Buna rağmen oyun size erkek olarak oynama imkanı da verecek.

Yapılan açıklamaların devamına göre oyunda kalkanlar bulunmayacak ve zaman zaman karşımıza eski oyunlara yapılan göndermeler çıkabilecek. Ayrıca yine eski bir mekanik olan Brotherhood mekaniği, bu oyunda geri gelecek. Özellikle gemi savaşlarında bu mekanik işimize yarayacak. Ayrıca oyunda bulunacak olan dünya üstü, fantastik yetenekleri kullanma gibi bir zorunluluğumuz da olmayacak. Eğer oyunu gerçekçi oynamak isterseniz, bunu yapabileceksiniz.

Oyunun yönetmeninden gelen açıklamalara göre hikaye boyunca yapacağımız seçimler, oyunun finalini etkileyebilecek. Ayrıca bu oyun boyunca seks temelli veya benzer sahneler görülmeyecek oyunda. Yapılan açıklamaların devamına göre Assassin’s Creed Odyssey serinin en büyük haritasına ev sahipliği yapacak ama bu haritanın yarısı deniz olacak. Son olarak, oyundaki seviye sınırı da 50 olacak.